Podcast’e ölçümleme

New York’ta podcast platformuna yönelik reklam hizmetleri sunan Podtrac adlı şirket geçtiğimiz günlerde podcast dinleyicileri hakkında yaptırdığı bir araştırmanın sonuçlarını açıkladı.

03.01.2006 - 00:00 | MediaCat

New York’ta podcast platformuna yönelik reklam hizmetleri sunan Podtrac adlı şirket geçtiğimiz günlerde podcast dinleyicileri hakkında yaptırdığı bir araştırmanın sonuçlarını açıkladı. Bir ağ üzerinden indirip istediğiniz zaman dinleyebileceğiniz ses dosyalarını içeren podcast platformuna ölçümlenebilirlik katmayı amaçlayan araştırmanın sonuçlarına göre podcast dinleyicilerinin %75’ini erkeklerin oluşturmasına rağmen kadınlar da onlara yetişir gibi görünüyor. 1000 kişinin katıldığı araştırmada katılımcılara “Geçen hafta podcast dinlediniz mi?” diye sorulduğunda hem erkek hem kadınlar en azından bir podcast dinlediklerini belirtiyorlar. Araştırmayla podcast alanında ihtiyaç duyulan ölçümleme olanağını reklamverenlere tanıdıklarını söyleyen Podtrac yetkilileri podcast platformuna bir derece netlik kazandırdıklarını ifade ediyor.

Halen podcast platformunu kullanmakta olan pek çok reklamveren arasında Volvo, General Mills ve Nestle Purina gibi markalar bulunuyor. Podcast’lerin ABD’de 2010’da 12,3 milyon eve girmiş olması bekleniyor.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.