Sony yarım milyon laptopu toplatıyor

Sony Çarşamba günü yaptığı duyuruda 535 bin tane Vaio laptopu aşırı ısınma problemi nedeniyle geri çağırmayı planladığını açıkladı.

01.07.2010 - 00:00 | MediaCat

Sony Çarşamba günü yaptığı duyuruda 535 bin tane Vaio laptopu aşırı ısınma problemi nedeniyle geri çağırmayı planladığını açıkladı. Şirket tarafından yapılan açıklamaya göre ısı kontrolünde meydana gelen bir hata aşırı ısınmaya neden oluyor ve cihazın ısınma tertibatında şekil değişikliği meydana geliyor. Sony Japonya’da konuyla ilgili bir şikayet alınmadığını ancak dış ülkelerden aşırı ısınma ve şekil değişikliği ile ilgili 39 şikayet geldiğini bildirdi. Geri çağırma kapsamındaki Vaio’nun F ve C serilerinden oluşan laptopların ülkelere göre dağılımı ise şu şekilde: Amerika’da 259 bin Avrupa’da 103 bin, Asya’da 120 bin ve Japonya’da 52 bin. Vaio sahipleri laptoplarını tamir için Sony’e verebilir veya ısı problemini çözmek için bir yazılım indirebilirler. Bu durum Sony için ilk değil. 2008 yılında 400 bin’den fazla Vaio laptop yine aşırı ısınma problemi nedeniyle geri çağrılmıştı.

cnet.com

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.