MediaCat

SMS reklamları engelleniyor mu?

Basında “Telefonlara SMS ya da sesli mesaj ile gönderilen reklamlar engelleniyor” şeklinde yankkı bulan bu haberlerde yasaya uymayanlara, bin liradan 10 bin liraya kadar ceza verileceği söyleniyor.

SMS reklamları engelleniyor mu?

TBMM Sanayi Ticaret Komisyonunda yarın görüşülecek olan Elektronik Haberleşme Kanun tasarısı ile, kullanıcılara önceden izin almadan, SMS ve e-posta atılamayacak. Bu tür faaliyetler için kişiden yazılı ya da elektronik ortamda onay olacak. Alıcılar bu iletileri hiçbir gerekçe göstermeden ret hakkına da sahip olacak.

Basında "Telefonlara SMS ya da sesli mesaj ile gönderilen reklamlar engelleniyor" şeklinde yankkı bulan bu haberlerde yasaya uymayanlara, bin liradan 10 bin liraya kadar ceza verileceği söyleniyor.

Yasa yürürlüğe girerse otomatik arama makineleri, fakslar, elektronik posta, kısa mesaj gibi yöntemlerle, pazarlama ya da siyasi propaganda gibi istek dışı haberleşme yapılamayacak.

Tasarının gerekçesinde "Dünyada istek dışı haberleşme konusunda; alıcının ilk e-postadan sonra reddetme hakkı olan ‘opt-out’ ve elektronik iletilerin ilkinde dahi önceden izin alma şartı getiren ve ‘opt-in’ sistemi olarak adlandırılan iki farklı düzenleme bulunmaktadır. Türkiye’de önceden izin alma yöntemi getirilmektedir." deniyor.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.