Siyasi gündem ardından Survivor tekrar birinci sırada

7 Nisan’da Twitter’da en çok konuşulan programlar.

08.04.2014 - 14:57 | MediaCat

Haftaya hızlı bir başlangıç yapan Sosyal TV izleyicisinin parmak uçlarında Survivor, Game of Thrones ve Karadayı vardı. Survivor’ın açık ara farkla birinciliği kaptığı günde, Türkiye’deki hayranları tarafından da heyecanla beklenen Game of Thrones ikincilik koltuğuna otururken ATV’nin sevilen dizisi Karadayı ilk üçteki yerini korudu ve günü üçüncülükle kapattı.

Seçim döneminde eski hızını kaybeden Survivor, son dönemdeki en iyi çıkışını Pazartesi yaptı.

19,946 kullanıcıdan toplamda 31,279 tweet alan yarışma birincilik tahtına yeniden çıktı. Gönüllüler takımından Berna ve Sahra arasındaki kavga geceye damgasını vurdu ve Berna’nın bunun sonunda diskalifiye olması izleyiciler arasında da yankı yarattı. Umut Karaahmetoğlu’nun esprili tweeti “Survivor adasına gidip siz de Sahra’yı dövmek istiyorsanız Rexona alıp çekilişe katılın iki talihliden biri siz olun” Top Tweet olurken, durum kullanıcılar arasında “Survivor’daki kavgada sizce kim haklı? Berna mı? Sahra mı?” ve “Yarın bir koli Rexona alıyorum… Adaya gidip Sahra ve Turabi’ye iki çift laf edicem.” gibi yorumlara yol açtı. Kullanıcılar olayla ilgili tepkilerini gece boyunca #survivorberna, #survivorda, #serenayaktas, #survivorünlülergönüllüler, #survivorbernageridönsün, #survivoradaletistiyoruz ve #bernadonsunsahragitsin etiketleri üzerinden gösterdi.

Hayranlarının uzun zamandır beklediği Game Of Thrones 4. Sezonu ile ekranlara geri dönüşünü görkemli bir şekilde gerçekleştirdi. Türk sosyal TV izleyicisini ekranlarının ve klavyelerinin başına kilitleyen sezonun ilk bölümü ile 6,627 kullanıcıdan toplamda 7,133 Tweet aldı ve yayılımda 15,713,969 Ejderha sever kullanıcının Twitter akışında yerini aldı. “Sonunda başlıyor” ve “Yeni sezona sonunda kavuştuk” diyerek paylaşımlarına başlayan Sosyal TV izleyicisi “Güzel haber. 15 Haziran’a kadar Pazartesi sendromu yok.” çıkarımını benimsedi. Sezonun gidişatı ile ilgili yorumların ağırlıkta olduğu gecede “JonSnow bu sezonun yıldızı olacak bence” gibi öngörüler ile“Mükemmel bir bölüm ile başladın, bütün sezon böyle devam eder umarım.” dilekler paylaşıldı.Sosyal TV izleyicisi geceyi “Bundan sonra Pazartesi gününün anlam ve önemi Game Of Thrones” diyerek kapattı. İzleyiciler #gameofthronesseason4, #twoswords, #gotseason4, #dediki, #bringdowntheking, #yokartik, #khaleesi, #takethethrone, #season4 ve  #aryastark etiketlerini parmaklarından düşürmedi.

Karadayı her yayın günündeki gibi istikrarını korudu ve yine ilk üçteki yerini aldı. #canımpahasına etiketi ile yayınlanan bölümde Mahir’in bıçaklanması büyük yankı yarattı. Mahir ve Feride karakterlerini canlandıran Kenan İmirzalıoğlu ve Bergüzar Korel’in oyunculukları “İyi paslaşıyorlar ve enerjileri harika. Buda harika sahneleri beraberinde getiriyor.” gibi yorumlar alırken dizinin kazandığı ödüllerde dün akşam “Ödüller bolca çokça gelmeye devam ediyor. 7Ödül ! Tebrikler Karadayı aile’miz’” diyen Sosyal TV izleyicisinin parmaklarındaydı. Dizi 2,649 kullanıcıdan 3,932 Tweet alarak günü üçüncülükle kapattı.

Medcezir hayranları bu Pazartesi de birincilik heyecanı için klavyelerinin başına geçti. Ayaklı Gazete’nin TV Yıldızları anketinde birçok kategoride birinci çıkmaları Medcezir’in sosyal TV izleyicilerini sevindirdi. Gün boyu 29. bölüm fotoğraflarını ve haberi paylaşan izleyiciler aynı zamanda oyunculara tebriklerini de Twitter üzerinden iletti.

İrfan Değirmenci ile Günaydın, Pazartesi günü de ilk beşteki yerini korudu. İzleyici ile kuvvetli bir bağı olan İrfan Değirmenci, sosyal TV izleyicisinin sabahları ilk durağı oldu. 1,677 kullanıcıdan 2,052 tweet alan program aynı zamanda Sosyal TV kullanıcılarının bölgesel haberleri Değirmenci ile paylaştığı bir güne şahit oldu.

*Bu analiz, özel bir filtreleme metodolojisi kullanılarak KimolaAnalytics tarafından 7 Nisan 2014 gününün Twitter verileri üzerinden oluşturulmuştur. Analiz içinde geçen kullanıcı paylaşımları gerçek olup, Kimola ve çalışanlarının kişisel görüşlerini yansıtmaz.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.