Sinirlenmenin iyi tarafı

Monopoly'den oyunun sinir bozucu faydalarını öne çıkaran açıkhava kampanyası.

09.09.2022 - 16:00 | Sencer Uçar

İster aileyle ister arkadaşlarla oynansın, Monopoly’nin oyunculara keyifli anlar yaşattığı kesin ama oyunda ihtimali bir hayli yüksek olan bir şey daha var: çileden çıkmak. Hasbro’nun yaptığı bir araştırma da bunu destekliyor zira Monopoly oynayan her 10 kişiden 8’i oyun sırasında kavga ediyor.

Benelüks’te hayata geçirdiği KesselsKramer imzalı kampanyasında Monopoly, oyunun sinir bozucu etkisini görmezden gelmekten ziyade onu bardağın dolu tarafına bakarak, ara sıra kavga etmenin kişisel gelişime katkısını göstererek öne çıkarıyor.

Masa oyunu reklamlarında mutlu aile tabloları öne çıksa da, kampanyanın fotoğraflarını çeken Erik Smits dürüst ve gerçekçi bir yol izliyor.

Pedagog Dr. Krista Okma, “Monopoly gibi oyunlar esnasında kavga etmek duygusal gelişiminiz için faydalıdır. Duygularınızı göstermeyi, hayal kırıklığıyla baş etmeyi güvenli bir bölgede öğrenirsiniz ki bu da kusursuz bir alıştırmadır. Kavga etmek, çocuklara duygularını ifade etmeyi, sınır koymayı, kendilerini savunmayı ve kendilerini başkalarının yerine koymayı öğretir örneğin. Sonrasında çocuklara şu önemli sorular üzerine konuşmak için de iyi bir fırsat olabilir: Kazanmak kendileri için ne kadar önemli? Her daim diğerlerinden iyi olmak gerekli midir?” yorumunda bulundu.

KÜNYE

  • Reklamveren: Hasbro / Monopoly
  • Reklam Ajansı: KesselsKramer
Kaynak: LBBOnline

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.