Şike haberleri gündemden düşmüyor

Futbolda şike iddialarına yönelik düzenlenen operasyon halen Türkiye’nin ilk gündem maddeleri arasındaki yerini korumaya devam ediyor.

01.08.2011 - 00:00 | MediaCat

Futbolda şike iddialarına yönelik düzenlenen operasyon halen Türkiye’nin ilk gündem maddeleri arasındaki yerini korumaya devam ediyor. Pek çok ilde eş zamanlı olarak başlatılan ve birçok kulüp başkanı, yöneticisi ile futbolcunun gözaltına alınmalarıyla başlayan süreç, Temmuz ayında medyanın gündemine bomba gibi düşmüştü. Düzenlenen operasyonun medyadaki yansımalarını mercek altına alan Medya Takip Ajansı Interpress’in yaptığı araştırmaya göre, şike iddialarının yer altığı haberlerin 3 Haziran’dan bu yana toplam 26 bin 151 sayısına ulaştığı ortaya çıktı.

İncelemenin yapılan ulusal, bölgesel ve yerel iki bine yakın gazete ile dergiyi kapsayan bölümünde, yazılı basında şike iddialarının yer aldığı toplam 11 bin 824 haber yayınlandığı ve bunların içinde 261 tanesinin de köşe yazarlarının kaleme aldığı yorumlar olduğu saptandı. Tam gün yayını takip edilen 38 kanalın haberlerinin tarandığı aynı Interpress araştırmasında, şike iddiaları hakkında televizyon ekranında toplam 14 bin 327 kez haber yayınlandığı belirlendi.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.