Sigorta sektörü 1500 kişi arıyor

Sigorta sektörü, 2012’ye hızlı başladı. Yaklaşık 55 bin kişinin çalıştığı sektör büyümeye devam ederken eleman ihtiyacı da artıyor.

05.05.2012 - 00:00 | MediaCat

Geçtiğimiz yıl yüzde 21’in üzerinde büyüme gösteren sigorta sektörünün bu yıl da aynı hızla büyümesi bekleniyor. Yenibiris.com verilerine göre, sigorta sektörü 2012’ye hızlı başladı. İlk üç ayda iş ilanları yüzde 92 arttı. Sektörde şu anda en çok satış temsilcisi ve bireysel güvence danışmanı aranıyor. 

Son yıllarda yabancı sermaye, birleşme ve satınalmaların artması sektörde rekabeti yükseltirken, Hazine Müsteşarlığı tarafından sigorta sektörüne yönelik 2009-2013 yılları için hazırlanan “Stratejik Plan” da büyümeye olumlu katkıda bulunuyor. Ayrıca, özel sağlık sigortaları ve bireysel emekliliğe vatandaşların ilgisi artıyor. Türkiye Sigorta ve Reasürans Şirketleri Birliği’nin (TSRŞB) Aralık ayı verilerine göre 2011 yılında hayat dışı branşta sektör yüzde 21,25 büyüdü.

Sigorta sektörü binlerce insana da iş imkanı sunuyor. Türk Sigorta Enstitüsü Vakfı’nın (TSEV) verilerine göre sektörde toplam 55 bin kişi çalışıyor. Bireysel emeklilik aracılarının sayısı  ise 17 bine yaklaşıyor.

Yenibiris.com’da içinde bulunduğumuz dönemde sektörde çalışacak yaklaşık 1500 kişi aranıyor. En çok aranan pozisyonlar ise satış temsilcisi ve bireysel güvence danışmanı. Sigorta, farklı alanlarda eğitim görmüş deneyimsiz üniversite mezunları için de cazip iş imkanları sunuyor.
 

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.