Sigara Obama’dan bile daha zararlı

Sıradışı sigara karşıtı ilan Rusya’dan.

22.02.2016 - 13:58 | Haluk Kasarcı

Sigara Obama'dan bile daha zararlı

Sigaranın sağlığınıza verdiği zararı en az onun kadar zararlı tabiatta bir şey bulabilirseniz, onunla mukayese ederek aktarabilirsiniz. 2008 yılında F/Nazca Saatch&Saatchi tarafından hayata geçirilen “Cigarro mata mas” (Sigara daha fazla öldürüyor) işinin özündeki fikir tam olarak buydu. İçilmemiş sigaralar kullanılarak çizilen Bin Ladin ve Adolf Hitler portreleriyle paylaşılan bu mesaj o dönem adından söz ettiren bir iş olmuştu.

Sigara Obama'dan bile daha zararlı
Sigara Obama'dan bile daha zararlı

Bu kuvvetli fikir, farklı bir uygulamayla şimdilerde yeniden gündemde. Moskova’da görülen sigara karşıtı ilan, doğu bloku için “1 numaralı halk düşmanı” Barack Obama’dan istifade ediyor. “O kadar çok kişiyi öldürmesine rağmen sigara Obama’dan bile fazla kişiyi öldürüyor. Sigara içmeyin, Obama gibi olmayın” mesajının yer aldığı ilanın ardındaki isim veya isimlerse belirsiz.

Sigara Obama'dan bile daha zararlı

Bu, Obama’nın malzeme edildiği ilk ilan değil. Geçtiğimiz Ocak ayında Moskova’daki ABD Elçiliği’ne bakan bir binada Obama’nın uluslararası üne kavuşan “Hope” posteri revize edilmiş, “Umut” kelimesinin yerini yine “Katil” almıştı.

Sigara Obama'dan bile daha zararlı

ABD başkanı çok daha yakın bir tarihte “her hafta 875 kişiyi öldürdüğü” iddiasıyla Rus öğrenciler tarafından hazırlanan bir videoda da “kötü örnek” olarak gösterilmişti.

Kaynak: Adland

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.