MediaCat

Koç Holding’te üst düzey atama

Koç Holding Yönetim Kurulu yeni başkanını seçti.

Koç Holding’te üst düzey atama

Koç Holding, bugün paylaştığı bir basın bülteniyle şirket bünyesinde gerçekleşen iki önemli atamayı duyurdu. 2008 yılından bu yana Tüpraş Yönetim Kurulu Başkanı ve Koç Holding Yönetim Kurulu Vekili olarak görev alan Ömer M. Koç Yönetim Kurulu Başkanı olurken, başkan vekilliği görevini Ali Y. Koç’a devretti.

Koç Holding Yönetim Kurulu’nun kararını değerlendiren Ömer M. Koç “Türkiye’nin ekonomik ve sosyal kalkınmasında bu denli önemli bir paya sahip olan ve uluslararası arenada ülkemizi başarıyla temsil eden bir topluluğun ve ailenin mensubu olmaktan onur duyduğunu” belirterek Mustafa V. Koç’un kendilerine emanet ettiği bayrağı daha da ileriye taşımayı hem bir sorumluluk hem de bir görev olarak gördüğünü ekledi. Koç, gelecek dönemde Koç Topluluğu olarak Türkiye ekonomisinin lokomotifi olmayı sürdürürken küresel arenada da Türkiye’yi yeni başarı hikâyeleriyle buluşturacaklarına yürekten inandıklarını söyledi.

Vehbi Koç Vakfı Yönetim Kurulu Üyesi olan Ömer M. Koç, 2015 yılı itibarıyla sürdürdüğü Koç Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanlığı’nın yanı sıra 2007 yılından bu yana Türk Eğitim Vakfı (TEV) Yönetim Kurulu Başkanı olarak görev alıyor.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.