MediaCat

Show TV çocuklar için iş başında

Show TV, 2004 yılında köy okullarını yenilemek üzere Milli Eğitim Bakanlığı ve TOÇEV işbirliğiyle hayata geçirdiği…

Show TV çocuklar için iş başında

Show TV, 2004 yılında köy okullarını yenilemek üzere Milli Eğitim Bakanlığı ve TOÇEV işbirliğiyle hayata geçirdiği ‘Yaşasın Okulumuz’ kampanyasını, ‘Yüzüm Umuttur’ projesi ile sürdürüyor.

‘Yüzüm Umuttur’ projesini tanıtmak üzere Show TV’nin ev sahipliğinde düzenlenen toplantı, Show TV Yönetim Kurulu Üyesi Zeynep K. Gönenç, Show TV Genel Müdürü Saner Ayar, TOÇEV Başkanı Ebru Uygun, serginin ana destekçisi Samsung Türkiye Genel Müdürü C.S.Lee, sergi küratörü Zekai Demir, Türkiye’nin ünlü objektiflerinden Bennu Gerede, Nihat Odabaşı, Tamer Yılmaz ve Tahsin Aydoğmuş’un katılımlarıyla gerçekleşti.

Dedeman Oteli’nde 9 Nisan 2009 tarihinde gerçekleştirilen toplantıda, 5’nci yılı kutlanan ‘Yaşasın Okulumuz’ kampanyası ile bugüne kadar 200 okul onarılarak, 16 bin 500 çocuğa daha iyi, daha sağlıklı koşullarda eğitim görebilme imkanı sağlandığı ‘Yüzüm Umuttur’ projesi ile elde edilecek gelirin yeni köy okullarının onarılmasında kullanılacağı bilgisi verildi.

“Serginin İlk Durağı Taksim Meydanı”

‘Yüzüm Umuttur’ projesi, onarılmamış köy okullarında öğrenim gören çocukların hayallerini, Türkiye’nin ünlü objektiflerinin çektiği fotoğraflar aracılığı ile geniş kitlelere taşımayı hedefliyor. Bennu Gerede, Nihat Odabaşı, Okan Bayülgen, Serdar Bilgili, Tahsin Aydoğmuş ve Tamer Yılmaz’ın objektifleri ile destek verdiği ‘Yüzüm Umuttur’ projesi kapsamında çekilen fotoğraflar 22 Nisan – 22 Mayıs 2009 tarihleri arasında İstanbul Taksim Meydanı’nda sergilenecek.

“Türkiye’de onarılmamış Köy Okulu Kalmayana Dek Yolumuza Devam Edeceğiz”
Yüzüm Umuttur’ projesine ilişkin bir değerlendirme yapan Show TV Yönetim Kurulu üyesi Zeynep K. Gönenç, Türkiye’de onarılmamış köy okulu kalmayana kadar devam edecekleri sloganıyla yola çıktıkları ‘Yaşasın Okulumuz’ kampanyasına bu proje ile yeni bir boyut kazandırmaktan mutluluk duyduklarını belirtti.

“Yüzüm Umuttur projesi ile daha fazla çocuğa ulaşmayı hedefliyoruz”

Gönenç sözlerine şöyle devam etti: “Bugüne kadar 200 okulu onardık. ‘Yüzüm Umuttur’ projesi ile ‘Yaşasın Okulumuz’ kampanyasına daha fazla gelir aktarılarak daha fazla çocuğun daha çağdaş koşullarda eğitim görmesine imkân sağlamak istiyoruz. Bu sergi ile çocuklara ilişkin kendi gözlerimizle gördüğümüzü kalıcı bir şekilde ifade etmeyi amaçladık. Sergiye tüm hayırseverleri bize destek olmak için bekliyoruz. Fotoğrafların Taksim Meydanı’nda sunumunun ardından sergimizi mobil sergi formatında Türkiye’nin dört bir yanına taşımayı hedefliyoruz. Projemize destek veren tüm sanatçılarımıza ve sergi sponsoru olan Samsung’a teşekkür etmek istiyorum.”

“Yüzüm Umuttur projesi ile kendimizle yüzleştik”

TOÇEV Yönetim Kurulu Başkanı Ebru Uygun “Yüzüm Umuttur” projesi ile hayal ettiklerinin çok üstüne çıkmalarının gururunu yaşadığını belirtti. Türkiye’nin herhangi bir köyünden geçerken orada “Yaşasın Okulumuz” tabelasını görmenin mutluluğunu yaşamanın anlamını ve değerini vurgulayan Uygun, “Yüzüm Umuttur”un heyecanının, kendilerine olan inanç ve desteğin fotoğraflara yansıdığını anlattı. Farklı gözlerden, çocukların gözlerindekini yansıtabilme ve onların umutlarını halkla paylaşma amacı ile büyük ve başarılı bir fotoğraf ekibi ile yola çıktıklarının altını çizen Uygun, fotoğraflara baktıkça “Kendimizle yüzleştik” değerlendirmesini yaptı.

“Eğitime Olan Desteğimiz Katlanarak Devam Edecek”

Projenin ana destekçilerinden Samsung Türkiye’yi temsilen bir konuşma yapan Samsung Electronics Türkiye Genel Müdürü C.S. Lee; tüm dünyada faalyette bulundukları pazarlarda kurumsal sosyal sorumluluk alanında önceliklerinin her zaman eğitim projeleri olduğunu söyledi. Türkiye’de de TOÇEV işbirliği ile beş adet okul projesi tamamladıklarını hatırlatan Lee; ‘Bugün burada olmaktan müthiş gurur duyuyoruz. İnsanların hayat kalitesini artırmak misyonumuz paralelinde önceliğimiz de çocuklarımızın hayat kalitesini yükseltmektir.’ şeklinde konuştu. Son dört yılda TOÇEV ile kolkola gerçekleştirdikleri eğitim projelerinde Türkiye’nin bir çok ilinde gördükleri umut ve zeka dolu yüzleri anlatmaya kelimelerin yeterli olmadığını ifade eden C.S. Lee TOÇEV’e bir kez daha teşekkür ederken, eğitime olan desteklerinin katlanarak devam edeceğini sözlerine ekledi.

İlgili İçerikler

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.