MediaCat

Sevgiye dair acı gerçekler

Hayvan hakları koruma derneği GAIA’dan acı gerçekleri gözler önüne seren kampanya.

Sevgiye dair acı gerçekler

Bir kedi ya da köpek sadece bir hayvan olmakla kalmaz; evinizin bir ferdi, en yakın dostunuz, çocuğunuz olabilir. Evcil hayvanınızın sizi kapıda her gün aynı heyecanla karşılaması, yalnız kaldığında üzülmesi ve sizinle uyumak istemesi, onların da yaradılış itibarıyla ne kadar duygusal olduklarının kanıtı.

İşte Belçika merkezli hayvan hakları koruma derneği GAIA (Global Action in the Interest of Animals), hayvan sevgisinin yüceliğini bir kez daha hatırlatıyor insanlığa. Derneğin 25’inci yıl reklam kampanyası adeta yürekleri burkuyor.

Yayınlanan yeni reklam filminde, yeni doğmuş bir kazı sahiplenen küçük bir çocuğun hikâyesini izliyor ve birlikte büyümelerine tanık oluyoruz. Filmin buraya kadar yüzlerde bıraktığı tatlı tebessüm, çocuğun yatağından yetişkin olarak uyanmasıyla birlikte yerini hüzne bırakıyor.  Adamın yatağından kalkmasıyla kaz da ayaklanıyor ve onu takip etmeye başlıyor fakat bir kapıya geldiklerinde adam kaza buradan sonra gelemeyeceğini söyleyerek kazı dışarıda bırakıyor. Gece çöktüğünde hâlâ beklemekte olan kaz, kapının aralık olduğunu fark ederek binaya doğruyu yöneliyor. O anda, kazın gördükleri karşısındaki hayal kırıklığının sebebi ise adamın içeride başka bir kazı işkence ederek beslemesi.

Kazın gözlerinin doluşu ve hayal kırıklığının oldukça etkileyici bir şekilde yansıtıldığı reklam filminde GAIA, “Hayvan sevgisinin bittiği yerde, bizim sevgimiz başlar” mesajını veriyor.

Hayvan hakları için 1992 yılından günümüze kadar savaşan GAIA’nın 25’inci yıl için hazırlanan reklam filmi, izleyicilerin yüreğine dokunarak, sürekli göz ardı edilen “hayvan sevgisi”ni bir kez daha hatırlamalarına yardımcı oluyor.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.