Serdar Erener’den yeni girişim

Antropolojiyi pazarlamayla buluşturan Virtua Consult çalışmalarına başladı.

10.11.2015 - 18:47 | MediaCat

Serdar Erener'den yeni girişim

Reklamcı Serdar Erener ile antropologlar Mehmet Demiray ve Mehmet Aksu tarafından pazarlama dünyasına yeni bir bakış açısı getirmek için kurulan Virtua Consult, Eylül 2015 itibarıyla çalışmalarına başladı.

Durumlarını yüzde 99 ter, yüzde 1 ilham olarak açıklayan ve ev ödevlerini Virtua Consult’ı kurmadan önce tamamladıklarını söyleyen ortaklar, Türkiye’nin aklını okumak için merak, istek ve çalışkanlıkla ürettikleri işlerin ardından birikimlerini pazarlama ve markalar dünyasına yeni bir bakış açısı için kullanmaya başladıklarını duyurdular.

İş dünyasındaki tecrübelerinin neticesinde bir işin kârlı ve sürdürülebilir olması için şirket, pazar ve tüketici olmak üzere üç sac ayağına dayanması gerektiğini gözlemleyen üç ortak, bu gözlemden hareketle kurdukları Virtua Consult ile piyasaya yeni bir yöntem öneriyor: Antropoloji.

Antropoloji temelli pazarlama danışmanlığı

Kendisini “antropoloji temelli pazarlama danışmanlığı şirketi” olarak tanımlayan Virtua Consult, markanın başarısının kıstasını zihinleri okuma kabiliyetiyle ilişkilendiriyor ve özü insan zihnini ve davranışını çözümlemek için sistematik bir gözlem ve bütüncül bir bakışa dayanan antropolojiden bu bağlamda yararlanmayı hedefliyor.

Spesifik, ölçülebilir, ulaşılabilir, tüketiciyle doğrudan ilgili ve onu harekete geçirebilecek, somut çözümler sunma prensibiyle çalışan Virtua Consult, SMART çözümler adını verdiği beş boyutlu çözümlere ulaşabilmek için şirket çalışanları, pazar performansı ve algısı ile potansiyel müşteri arasında birbirini geri bildirimleyen Virtuous Triangle™ (Erdem Üçgeni) adını verdiği üç ayaklı bir analiz yapıyor.

Yargıcı, Bridgestone ve Ülker Kellogg’s’a hizmet veren Virtua Consult halihazırda yeni markalarla projelerini sürdürüyor.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.