Serdar Erener’den açıklama

Serdar Erener'in Y&R Reklamevi Genel Müdürlüğü görevinden ayrılmasıyla ilgili yaptığımız haberin ardından Serdar Erener dergimizi arayarak bir açıklamada bulundu. Erener’in açıklamasını yayınlıyoruz..

05.12.2003 - 00:00 | MediaCat

Serdar Erener’in Y&R Reklamevi Genel Müdürlüğü görevinden ayrılmasıyla ilgili yaptığımız haberin ardından Serdar Erener dergimizi arayarak bir açıklamada bulundu. Erener’in açıklamasını yayınlıyoruz:

“Y&R/ Reklamevi ile Genel Müdürlük sözleşmem 31 Aralık 2003 tarihinde sona eriyor. Zaman içinde zaten hisselerimi devretmiştim. Sözleşmenin yenilenmesi konusunda taraflar bir araya geldi. Uzun süren görüşmelerde uzlaşabilmek için her iki taraf da çaba sarfetti. Ancak bu görüşmelerin sonunda sözleşmemi yenilememe kararına vardım. Bunun nedeni ajans için yarattığım değerin çok altında bir teklifin bana sunulmasıdır. Değerimin bilinmediği bir ortamda kalmak istemedim. Bu nedenle ajanstaki görevimden ay sonu itibariyle ayrılmaya karar verdim. Bundan sonra tek tabanca olarak devam etmeyi düşünüyorum. Bu kararın dışındaki iddialar kesinlik kazanmış değildir. Bir ajans kurmak düşüncesinde değilim. Marka danışmanlığı yapabilirim, yönetmenlik yapabilirim, prodüktörlük yapabilirim, uzun metrajlı film çekebilirim, ancak hangisini yapacağıma henüz karar vermedim. Sözleşmem gereği 31 Aralık tarihine kadar ajanstayım, bu tarihten sonra kuşlar kadar özgürüm!”