Sembolik boş odalar

Booking.com, yeni kampanyasında trafikte temkinli olmanın önemini hatırlatıyor.

12.01.2022 - 14:40 | Sultan Öncü Arslanoğlu

Booking.com, Belçika’da Parents of Road Victims (OVK-PEVR) topluluğu işbirliğinde, özellikle tatil sezonunda sürücüleri araba kullanırken dikkatli olmaları gerektiği konusunda bilinçlendirmek ve onlara zorlu kış koşullarında hızlarını azaltmaları gerektiğini hatırlatmak için Empty Rooms adında bir farkındalık kampanyası hayata geçirdi.

Belçika’da Noel tatili döneminde yayınlanan kampanya kapsamında rezervasyon sitesine trafik kazası geçiren çok sayıda çocuğun ardında bıraktığı boş odalar yerleştirildi. Bu odalar elbette ki kiralanamıyor, sebebini ise kampanyada imzası olan Happiness Brussels’ın kreatif direktörü Philippe Fass şöyle açıklıyor: “Ebeveynler çocuklarını bir trafik kazasında kaybettiklerinde, yatak odalarını genellikle çocuklarının son ayrıldığı günkü gibi bırakırlar. Bu, ebeveynlerin en somut hatıralarından biridir. Odanın değişmeyen doğası, hâlâ çocuklarının varlığını hissedebilecekleri anlamına gelir. Biz de birçok insanın tatile gideceği bir dönemde, şu üç eylem arasında bağlantı kurabilmelerini sağlamak için bu odalardan bazılarını Booking.com’a koyduk: seyahat etmek, rezervasyon yapmak ve dikkatli bir şekilde araba kullanmak.”

Kampanya ayrıca trafik kazasında hayatını yitiren çocukların ebeveynlerinin yer aldığı bir belgesel ve internet sitesiyle de destekleniyor.

KÜNYE

  • Reklamveren: Booking.com
  • Reklam Ajansı: Happiness Brussels
Kaynak: LBBOnline

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.