Şekerbank yeni bir ajansla anlaştı

2010’da Türkiye’nin ilk 10 bankası arasında yer alma hedefiyle hızla ilerleyen Şekerbank’ın yeni reklam ajansını belirlemek üzere açtığı konkur sonuçlandı...

10.10.2007 - 17:55 | MediaCat

2010’da Türkiye’nin ilk 10 bankası arasında yer alma hedefiyle hızla ilerleyen Şekerbank’ın yeni reklam ajansını belirlemek üzere açtığı konkur sonuçlandı. Şekerbank, üç aylık bir süreci kapsayan ve altı reklam ajansının katıldığı konkur sonucunda Concept Reklam Ajansı ile çalışmaya karar verdi.

Şekerbank’ın yeni reklam ajansını seçmek amacıyla açtığı konkuru, 8 yıldır reklam sektöründe hizmet veren Concept Reklam Ajansı kazandı. Daha önce IRA Reklam Ajansı ile çalışan Şekerbank, pazarlama iletişimi çalışmalarını 1 Kasım’dan itibaren yeni reklam ajansı Concept ile beraber yürütecek.

Şekerbank’ın reklam ajansını belirlemek üzere açtığı konkura Ogilvy, Lowe, Frög, HEP, Concept ve IRA olmak üzere altı ajans davet edildi. Konkura katılan ajanslar, yapılanmalarını, müşteri portföylerini ve reklam yaklaşımlarını aktararak bankaya kendilerini tanıttı. Sonraki aşamada ise ajanslar, banka tarafından verilen brief doğrultusunda hazırladıkları çalışmaları Şekerbank’a sundular. Şekerbank, üç aylık bir süreci kapsayan konkurda yaptığı değerlendirme sonucu Concept ile çalışmaya karar verdi.

Bu süreçte medya ajansını da belirleyen Şekerbank, 1 Kasım itibariyle medya planlama ve satın alma işlemleri için Universal McCann ile birlikte çalışacak.

54 yıllık köklü bir geçmişe sahip olan Şekerbank, finansal tablosunda gösterdiği atılımın ve 2010’u hedefleyen iş planının devamı olarak pazarlama iletişiminde yeni bir döneme giriyor. Şekerbank, 2008’de bireysel ve ticari-kurumsal bankacılık kapsamında geliştirdiği yeni ürünlerin ve hizmetlerin tanıtımına yönelik olarak sık sık sahada yer alacak. Banka, Concept Reklam Ajansı ile birlikte önümüzdeki aylarda mecrada yer alacak kapsamlı bir reklam kampanyası hazırlığına da başladı.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.