“Şeffaflık bizi kurtaracak”

Dijitalde Güvenli Reklam Platformu uluslararası standartlar için TAG ile işbirliği yaptığını duyurdu.

26.09.2018 - 15:09 | Gönül Hadımlı

"Şeffaflık bizi kurtaracak"

Geçtiğimiz sene IAB Türkiye, Reklamverenler Derneği ve Reklamcılar Derneği tarafından kurulan Dijitalde Güvenli Reklam Platformu (GÜR), Trustworthy Accountability Group (TAG) ile işbirliğine gideceğini duyurdu.

2014’te dijital reklamcılık tedarik zincirindeki yasadışı faaliyetlerle savaşmak için kurulan TAG, her yıl sahte reklamlar nedeniyle çok fazla zarar eden reklamverenleri uluslararası standartlarla koruma altına almayı amaçlıyor. Dijital reklamda sahteciliğin önüne geçmek, malware ile mücadele etmek ve internet korsanlığına dur demek amacıyla hareket eden TAG bu doğrultuda gelişmiş standartlar oluşturmak için dijital reklam tedarik zincirindeki firmaları bir araya getiriyor.

Bugün Taksim Divan Otel’de gerçekleştirilen basın toplantısında, GÜR Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Pura sektörün şeffaflık ilkesiyle yeniden şekillenmesinin ve karşılıklı güveninin sağlanmasının bir gereklilik olduğunu söyledi. Reklamcılar Derneği As Başkanı Volkan İkiler ise, dönemin zorluklarını farkında olduklarını ve hep birlikte yürümek istediklerini belirtti.

Yerel pazarlar için uluslararası standartlar

"Şeffaflık bizi kurtaracak"

TAG Küresel Angajman ve Operasyonlar Birim Başkan Yardımcısı Nick Stringer

Toplantıya katılan TAG Küresel Angajman ve Operasyonlar Birimi Başkan Yardımcısı Nick Stringer, “Bir araya gelecek kadar olgun pek fazla sektör yok. Bu nedenle çok önemli bir adım atılıyor” dedi ve Türkiye’deki reklamcılık sektörüne yardımcı olmak istediklerini, hep birlikte sahte reklamcılık faaliyetlerinin önüne geçilebileceğinin altını çizdi.

Yerel pazarlar için uluslararası standartlar getirmek adına çalıştıklarını belirten Stringer’ın paylaştığı, TAG tarafından gerçekleştirilmiş 2017 tarihli bir araştırmaya göre ABD pazarında TAG sahte reklamcılık faaliyetlerinin önüne yüzde 87 oranına kadar geçebiliyor.

GÜR ve TAG işbirliğinde sektör paydaşlarını bir araya getirebilmek adına dolar kuru 3,80 üzerinden sabitlendi. Buna göre, yıllık 10 milyon doların altında reklam geliri olan tüm sektör paydaşları ücretsiz olarak TAG’a üye olabilecek.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.