Scott, Digital Age semineri için İstanbul’daydı

Digital Age semineri için 26 Nisan’da Avea sponsorluğunda İstanbul’a gelen David Meerman Scott, ‘gerçek zamanlı dünya’yı anlattı. Seminer Sakıp Sabancı Müzesi’ndeki the Seed’de gerçekleşti.

27.04.2011 - 00:00 | MediaCat

David Meerman Scott, Digital Age semineri için İstanbul’daydı.

Digital Age semineri için 26 Nisan’da Avea sponsorluğunda İstanbul’a gelen David Meerman Scott, ‘gerçek zamanlı dünya’yı anlattı. Seminer Sakıp Sabancı Müzesi’ndeki the Seed’de gerçekleşti.

Pazarlama ve iletişim dünyasının en önemli isimlerinden biri olan David Meerman Scott 26 Nisan Salı günü markaları dijital dünyada öne çıkaracak pazarlama ve halkla ilişkiler fikirlerini ülkemizde pazarlama alanında çalışan isimlerinden oluşan geniş bir kitleyle paylaştı. Dört oturumda gerçekleşen seminerlerde gerçek zamanlı pazarlama ve PR, paylaşma kültürünü yayma ve markanızı büyütme yolları gibi konular ele alındı. Scott’un pazarlamanın güncel durumuna dair değindiği ana başlıklar şunlardan oluştu:

Gerçek zamanlı medya ilişkileri ve kriz yönetimi

İçinde bulunduğumuz iş çevresi artık uzun vadeli planların yapıldığı gelenekselleşmiş ve kurumsal dinamiği çoktan geride bıraktı. Scott konuşmasında firmaların kurumsallıktan ziyade gerçek zamanlı iş ortamına alışmaları gerektiğini anlattı. Scott şirketleri gerçek zamana taşıyacak kanıtlanmış ve pratik adımları gösterdi.

Esnek olmak önemlidir

Scott’un esneklik kavramı yetkiyi delege ederek iş yapış tekniklerini hızlandırmaya odaklanıyor. Elde ettiğiniz esneklik sayesinde ürününüzle ilgili olarak çevrimiçi konuşulanları takip etmek de önem taşıyor.

Medya yetmez, hızlı olun

Medya takibi yapmak eski devrin iş yöntemiydi. Bugün artık tek başına medyada olup bitenleri takip etmek ve yönlendirmeye çalışmak artık yetersiz. Rakiplerin henüz uyum sağlama aşamasında olduğu ortamlarda inisiyatif kullanmak ise paha biçilemez. Scott’a göre sosyal medya bir araç ama gerçek zamanlılık ise bir kafa yapısı.

David Meerman Scott kimdir?

David Meerman Scott’ın Pazarlamanın ve İletişimin Yeni Kuralları adlı kitabı internette pazarlama ve halkla ilişkilerin yeni trendleri konusunda insanların gözlerini açtı. Altı ay boyunca BusinessWeek’in en çok satanlar listesinde kalan 25’ten fazla dile çevrilen kitap modern zaman iş klasiklerinden sayılıyor. Scott’ın Global Tezahürat ve Fark Edilmemiş İş Fikirleri kitapları MediaCat Kitapları tarafından yayımlanmıştı.

David Meerman Scott, Şubat 2009’da da Pazarlama ve İletişimin Yeni Kuralları başlıklı Digital Age seminerine konuşmacı olarak katılmış ve sunumuyla seminer katılımcılarının büyük beğenisini toplamıştı.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.