Scania’dan Türkiye’yi gururlandıran ödül

Doğuş Otomotiv Scania marka ekibi 110 ülke arasında yapılan yarışmada pratik konuşma kılavuzu...

20.08.2008 - 14:43 | MediaCat

Doğuş Otomotiv Scania marka ekibi 110 ülke arasında yapılan yarışmada pratik konuşma kılavuzu “10 Dilde Seyr’ü Sefer” isimli el kitabı projesi ile en iyi pazarlama projesi ödülü olarak tarif edilen “Communication Award” onur ödülünü almaya hak kazandı.

Doğuş otomotiv – Scania, uluslararası taşımacılık yapan kamyon sürücülerinin hayatlarını kolaylaştırmak amacı ile tasarladığı 10 dilde hazırlanan “10 Dilde Seyr’ü Sefer” isimli kitapçık, önce Türkiye çapında ücretsiz dağıtılarak müşterilerin beğenisini kazandı ve uluslararası çapta da takdir görerek Türkiye’ye onur ödülünü getirdi.

Özel bir ekip tarafından yapılan araştırmayla belirlenen farklı ülkelerde karşılaşılabilecek kelimeler ve kullanımlar 10 ana dil olan Almanca, Fransızca, Hırvatça, Çekçe, İngilizce, İspanyolca, İtalyanca, Lehçe, Romence ve Rusça’ya çevrildi. Toplam 9 farklı bölümde 161 farklı kelime ve kullanımın yer aldığı “10 Dilde Seyr’ü Sefer” isimli el kitabı binlerce baskı yapılarak, Scania çekici alan her müşteriye teslimat sırasında hediye edildi. Bu çalışma ile Doğuş otomotiv – Scania aynı zamanda her yıl düzenlenen Communication Award yarışmasında 110 ülke arasından bu projesi ile onur ödülüne layık gördü.

Doğuş Otomotiv Scania’ya onur ödülünü vermek için İsveç’te düzenlenen geceye Scania’nın üst düzey yöneticileri katılırken, birçok ülkeden temsilcilerde hazır bulundu. Marketing and Communication bölümü Direktörü Stefan Lindblom ödülü Scania Pazarlama Müdürü Çağla Gül Şenkardeş’e verdi. Bu projenin, uzun zamandır gördükleri en iyi pazarlama projesi olduğunu dile getiren Lindblom Türkiye’nin yeni pazarlama başarılarına imza atacağına güvenlerinin tam olduğunu dile getirdi. Ödülü alırken bir konuşma yapan Scania Pazarlama müdürü Çağla Gül Şenkardeş ise yaptığı konuşmada “Doğuş Otomotiv tarafından sürekli ön planda tutulan müşteri memnuniyeti misyonumuz çerçevesinde, şoförlerimizin yurtdışına çıktıklarında yabancı dil nedeniyle büyük zorluklar yaşadıklarını gördükten sonra böyle bir çalışma yapmaya karar verdik. Bu çalışmamızın sürücülerimize artı değer kazandırdığını memnuniyetle gördük. Sosyal sorumluluk olarak üstlendiğimiz bu projenin ödüle layık görülmesi bizleri ayrıca motive etti. Emeği geçen herkese ve bu ödüle layık gören juri üyelerine teşekkür etmek istiyorum.” dedi.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.