Şanlıurfa’dan Belgrad’a bir eve dönüş hikâyesi

Turkish Cargo bu kez kızıl akbaba Dobrila için devrede.

18.07.2019 - 14:16 | Sencer Uçar

Ukrayna’da doğal yaşam alanlarından uzakta, zor koşullarda yaşayan yavru erkek aslan Nathan ve dişi aslan kardeşler Luca, Charlie ve Kai’nin Kiev’den İstanbul’a aktarmalı olarak Güney Afrika’ya ulaştırılma öyküsünü Mart ayında ekranlara taşıyan Turkish Cargo, yardım elini bu kez nesli tükenme tehlikesi altındaki kızıl akbaba Dobrila’ya uzattı.

Canlı hayvan taşımalarında hayvanlara gökyüzünde doğal yaşam alanlarına en yakın koşulları oluşturma gayretindeki Turkish Cargo, Sırbistan’dan çıktığı göç yolculuğunda Şanlıurfa’ya düşen ve çiftçiler tarafından bulunarak Tarım ve Orman Bakanlığının rehabilitasyon merkezine götürülen Dobrila’yı Belgrad’a taşımak için gönüllü oldu.

Rehabilitasyon merkezinde tedavi edilen ancak göç uçuşuna devam etmeyen Dobrila için ayağındaki etiket ve takip numarasından yola çıkarak Sırp makamlarıyla temasa geçen Tarım ve Orman Bakanlığı yetkilileri, kızıl akbabanın Belgrad’da bulunan Biyolojik Araştırma Enstitüsü’ne ulaştırılması için harekete geçti. Dobrila, Turkish Cargo sponsorluğunda İstanbul aktarmalı uçuşla Şanlıurfa’dan Belgrad’a taşındı.

KÜNYE

  • Reklamveren: Turkish Cargo
  • Reklam Ajansı: Tribal Worldwide İstanbul
Kaynak: Hurriyet.com.tr

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.