Samsung’un çevreci telefonu mısırdan

Büyük şirketler, çevreci ürünlerini birer birer piyasaya sürmeye başladı. Güney Koreli...

15.08.2008 - 10:01 | MediaCat

Büyük şirketler, çevreci ürünlerini birer birer piyasaya sürmeye başladı. Güney Koreli teknoloji devi Samsung, buğdaydan üretilen bioplastik kapmaları telefonu ‘E 200’ ü piyasaya sürdü. Normal bir telefonla aynı özellikleri taşıyan cihaz şimdiden yoğun ilgi görüyor.

‘E 200 Eco’ da 1,3 megapiksel kamera, video çekimi ve MP 3 çalar gibi özellikler bulunuyor. İlk olarak yaz olimpiyatlarının düzenlendiği Pekin’ de satışa sunulan ‘ekolojik telefon’ önümüzdeki aylardan itibaren Avrupa piyasalarına sürülecek. Çevreci telefonun kutusu da geri dönüşümden elde edilen malzemelerden yapılmış.

Samsung E 200’den önce yapımında çevreye zarar veren kurşun, civa ve kadmiyum gibi maddelerin kullanılmadığı W510 ve F268 modellerini piyasaya sürmüştü.

E 200 ve F 268’in en belirgin özelliklerinden biri ise şarj süresi bittiğinde kullanıcıyı sesli olarak uyararak telefonun şarjdan alınması.

Kaynak:gazeteport

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.