Citi, Türkiye’de pazar payını 2 katına çkartacak

Citibank Türkiye'nin yöneticileri, global krize rağmen Citi grubun Türkiye'de büyüme hedefinde...

15.08.2008 - 10:10 | MediaCat

Citibank Türkiye’nin yöneticileri, global krize rağmen Citi grubun Türkiye’de büyüme hedefinde olduğunu, pazar paylarını 3 yılda 2 katına çıkarmayı hedeflediklerini söyledi.

Citibank Türkiye Yönetim Kurulu Başkanı Steve Bideshi ve Citibank Türkiye Genel Müdürü Serra Akçaoğlu’nun Türkiye’deki planlarına ilişkin açıklamaları bugünkü gazetelerde yer aldı.
Citibank’ın Akbank’ta da yüzde 20 hissesi bulunuyor.

Grubun gelişmek istediği öncelikli altı ülkeden biri olan Türkiye’ye yönelik büyüme kararlarının kısa vadeli hedeflerden oluşmadığını ifade eden Bideshi, “Biz iyi inceleriz, yatırım kararlarımızın arkasında çok ciddi araştırmalar vardır, ödevimizi çok iyi yaparız. Bundan sonra global krizdi buydu şuydu bizi etkilemez. Biz aldığımız kararların hepsini devam ettiririz” dedi.

Türkiye’nin gelişmekte olan ülkeler içinde bankacılık yapılacak en cazip ülke olduğunu ifade eden Bideshi, global kriz nedeniyle gelişmiş ülke ekonomilerinde yaşanan sorunların aşılmasında gelişmekte olan ülke ekonomilerinin sahip olduğu potansiyelin yardımcı olabileceğini ifade etti.

Kaynak:gazeteport

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.