Sagra satıldı

TMSF'nin satışa çıkardığı Sagra Ticari ve İktisadi Bütünlüğü'nü 77 milyon 50 bin dolara...

25.09.2007 - 14:00 | MediaCat

Sanset Turizm, TMSF’nin satışa çıkardığı Sagra Ticari ve İktisadi Bütünlüğü’nü 77 milyon 50 bin dolara satın aldı.

Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu’ndan (TMSF) yapılan yazılı açıklamada, bugün Sagra Ticari ve İktisadi Bütünlüğü’nün kapalı zarf ve açık artırma yöntemiyle 39 milyon dolar muhammen bedelle satışa çıkarııldığı hatırlatıldı. Açıklamaya göre, TMSF Binasında yer alan Konferans Salonunda gerçekleştirilen açık artırmada, Sanset Turizm ve Tanıtım Ticaret A.Ş., Doğuş Çay ve Gıda Maddeleri Üretim Pazarlama İthalat İhracat A.Ş. ile Elvan Gıda Sanayi ve Ticaret A.Ş. olmak üzere 3 firma yer aldı.

Sagra için Elvan Gıda 13 milyon, Sanset Turizm 45 milyon 550 bin, Doğuş Çay ise 45 milyon 600 bin dolar teklif verdi. Açık artırma, verilen en yüksek teklif olan, 45 milyon 600 bin dolar bedelle başladı.

Toplam 629 kez artırımın yapıldığı açık artırmada, Sanset Turizm’in 70 milyon 50 bin dolar pey sürdüğü anda, Doğuş Çay mola aldı. Verilen molanın ardından devam eden açık artırma, Sanset Turizm ve Tanıtım Ticaret A.Ş.’nin verdiği 77 milyon 50 bin Amerikan doları bedelle son buldu. Pey aralığının 50 bin dolar olduğu ihalede, Elvan Gıda hiç artırımda bulunmadı.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.