SAĞLIK İLETİŞİMİ

Sağlık iletişimi gelişmiş ülkelerde uzun yıllardan beri tartışılan bir disiplindir. Hasta-hekim iletişiminin ele alındığı kişilerarası iletişim; sağlık kuruluşlarının hedef kitlelerini kendilerine çekmek amacıyla yaptığı uygulamalar veya sağlıkla ilgili kurumların gerçekleştirdikleri bilgilendirme çabaları bu disiplin içerisinde yerini bulmaktadır. Ülkemiz açısından ise “sağlık iletişimi” ve elbette ki sağlığın kendisi de artık daha fazla önem kazanmakta ve yaşamımızın […]

24.02.2009 - 00:00 | MediaCat

Sağlık iletişimi gelişmiş ülkelerde uzun yıllardan beri tartışılan bir disiplindir. Hasta-hekim iletişiminin ele alındığı kişilerarası iletişim; sağlık kuruluşlarının hedef kitlelerini kendilerine çekmek amacıyla yaptığı uygulamalar veya sağlıkla ilgili kurumların gerçekleştirdikleri bilgilendirme çabaları bu disiplin içerisinde yerini bulmaktadır.

Ülkemiz açısından ise “sağlık iletişimi” ve elbette ki sağlığın kendisi de artık daha fazla önem kazanmakta ve yaşamımızın her kesitinde bir şekilde bizi “sağlık iletişimi” ile baş başa bırakmaktadır.

Bu kitapta yazar sağlık iletişimi konusunda ülkemizde artan bilgi ihtiyacını aktarmak ve sağlık iletişimi kavramının bilimsel bir disiplin olarak yerleşmesine katkıda bulunmaktan bahseder. Bu çalışma, bu sektörde çalışan pek çok kişi için yol gösterici olacaktır. Kitaptan esinlenerek kişilerin yada kurumların bu çalışma iskeletini ve içeriğini kullanmayıp, kendi yapılarını oluşturmalarına yardımcı olacak yöntemlere yol göstermektedir.

Okurların sağlık iletişimi sorunları yaşamamaları dileğiyle…

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.