MARKA DEĞERİ YÖNETİMİ

Tüm işletmelerin en değerli varlığı maddi olmayan varlıklarıdır: şirket ismi, markaları, sembolleri, sloganları, çağrıştırdığı düşünceler, algılanan kalitesi, isim bilinirliği, müşteri tabanı, markalar ve kanal ilişkileri gibi kaynaklar. Marka özvarlığını oluşturan bu varlıklar, rekabet avantajının ve gelecekteki kazançların temel kaynağıdır. Ancak yapılan araştırmalar, yöneticilerin şirket çağrışımları, müşteri farkındalığı ya da müşteri sadakati gibi kavramları kendinden emin […]

24.02.2009 - 00:00 | MediaCat

Tüm işletmelerin en değerli varlığı maddi olmayan varlıklarıdır: şirket ismi, markaları, sembolleri, sloganları, çağrıştırdığı düşünceler, algılanan kalitesi, isim bilinirliği, müşteri tabanı, markalar ve kanal ilişkileri gibi kaynaklar.

Marka özvarlığını oluşturan bu varlıklar, rekabet avantajının ve gelecekteki kazançların temel kaynağıdır. Ancak yapılan araştırmalar, yöneticilerin şirket çağrışımları, müşteri farkındalığı ya da müşteri sadakati gibi kavramları kendinden emin bir şekilde tanımlayamadığını gösteriyor.

David A. Aaker’e göre çok az sayıda yönetici marka özvarlığı ve değerinin ne olduğunu ve nasıl yönetilmesi gerektiğini biliyor.

Aaker marka değeri kavramını incelediği bu kitabın her bölümde tanınmış bir şirketin bir başarısını ya da başarısızlığını inceliyor. Kısa vadeli hedefler uğruna markanın kurban edilmemesi gerektiğini ve bir markanın stratejik olarak nasıl yönetileceğini tüm ayrıntılarıyla ortaya koyuyor.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.