Riot Games’in ülke müdürü TUDOF E-Spor Kurulu’na seçildi

Son 9 yıldır oyun sektörünün farklı katmanlarında görev yapan Hasan Çolakoğlu bundan böyle dijital oyun alanında istihdam, sektör döngüsü ve büyüme gibi konuları düzenleme amacıyla kurulan Türkiye Dijital Oyun Federasyonu E-Spor Kurulu’nda yer alacak.

23.07.2012 - 00:00 | MediaCat

Mayıs 2010’da hayata geçen Türkiye Dijital Oyun Federasyonu’nun (TUDOF) yönetim kuruluna Riot Games’in Türkiye ofisini yöneten Hasan Çolakoğlu katıldı. 

On yedi yıldır bilişim sektöründe yöneticilik yapan Çolakoğlu, son 9 yıldır aldığı görevlerle Türkiye’de video oyun sektörünün gelişimi için çalışıyor. Çolakoğlu, 1999-2003 yılları arasında Porttakal.com, Sehriye.com gibi internet startup’larını, 2003-2005 yılları arasında bir TEB-Koç işbirliği olan ve Türkiye’nin ilk online oyun  servis şirketi olan Avaturk’ü ve son olarak da 2005-2012 yılları arasından Nintendo’nun Türkiye ofisini kurdu ve yönetti. Ayrıca, hobi olarak kurduğu Arkabahçe Yayıncılık’ta 1997-2002 yılları arasında Örümcek Adam ve Superman başta olmak üzere Marvel ve DC Comics’in çizgi romanlarıyla, Zindanlar ve Ejderhalar (Dungeons And Dragons) oyununun Türkçesini yayınladı.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.