MediaCat

Restoranları bisiklet rotalarına dönüştüren proje

Filipinler’de restoranlarını bisiklet sürücüleri için vazgeçilmez duraklara dönüştüren McDonald’s, restoranlarına göre bisiklet rotaları oluşturuyor.

Bir fast food markasının bisiklet sürücülerinin kalplerine girip molalarına ev sahipliği yapması hatta restoranlarına göre sürüş rotaları oluşturması mümkün olabilir mi?

Bisiklet kullanımının yaygınlaşmasına karşın sürücüler için altyapı çalışmalarının yetersiz kaldığı Filipinler’de restoranlarının bisikletlilerce mola yeri olarak da kullanıldığını fark eden McDonald’s, 2021’de harekete geçerek “Bike & Dine” yatırımlarına başladı. Hem bisikletlerinin hem kendilerinin ihtiyaçlarını karşılayacak tesis bulamayanlar için Bike & Dine çatısı altında tamirat, e-bisiklet şarj istasyonu, park alanı ve “Ride-Thru” hizmeti sunan marka, Leo Burnett Manila işbirliğiyle projeyi bir adım öteye taşıdı.

Bisiklet kullanımını teşvik etmenin yanı sıra olağanüstü manzaralara sahip turistik lokasyonlar dahil McDonald’s restoranlarını bisiklet yolculuklarının vazgeçilmez duraklarına çevirmeyi amaçlayan yeni programın adı Ride the Arches. Programın lansmanı için ülkedeki bisiklet gruplarıyla çalışıldı ve başlangıç ve bitiş noktaları McDonald’s restoranları olan bisiklet rotaları oluşturuldu. Bu rotalar, bisiklet influencer’ları işbirliğiyle Strava ve Komoot gibi popüler bisiklet uygulamalarında paylaşıldı. Sonrasında #TourDeMcDo adıyla toplu bisiklet sürüşleri gerçekleştirildi. Katılımcılara özel ücretsiz yiyeceklerin yanı sıra en iyi fotoğraf paylaşan ya da en çok kilometre yapanlara özel ödüller verildi. Proje kapsamında 100’den fazla rota oluşturuldu ve toplam 51 bin kilometreden fazla bisiklet sürüldü.

Pandemi döneminde bisiklet kullanımının ülke genelinde arttığını gördüklerini ve ardından Bike & Dine tesislerini hayata geçirdiklerini söyleyen McDonald’s Filipinler CEO’su ve Başkanı Kenneth S. Yang, bisiklet sürücüleri için müşteri deneyimini iyileştirme ve sürdürülebilirliği destekleme fırsatını değerlendirdiklerini, aynı zamanda bisiklet kullanımını teşvik ettiklerini ifade ediyor.

Leo Burnett Manila Kreatif Direktörü Raoul Panes ise “McDonald’s’ın yaygınlığını, altyapısını ve operasyonlarını kullanarak bisiklet topluluğunu desteklerken ödüllerle değer katma ve büyüleyici ülkemizin dört bir yanına uzanan bir rotalar ağı oluşturma fikrini çok sevdik. McDonald’s, bisikletçileri Ride the Arches’a teşvik ederek ülkenin en güzel yerlerini keşfe açılan bir kapı haline geldi” diyor.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.