Renklerimiz projesi devam ediyor

Tazefikir Reklam Ajansı tarafından gerçekleştirilen Renklerimiz-Türkiye'nin Renk Arşivi projesi tüm hızıyla devam ediyor...

25.11.2008 - 14:19 | MediaCat

Tazefikir Reklam Ajansı tarafından gerçekleştirilen Renklerimiz-Türkiye’nin Renk Arşivi projesi tüm hızıyla devam ediyor.

Bu taptaze projeyle, günlük yaşamda kullanılagelen ancak tam olarak zihnimizde canlandırmakta güçlük çektiğimiz ördekbaşı yeşili, soğan kabuğu, yavruağzı, nefti yeşil, limonküfü gibi yüzlerce renk isminin CMYK renk değerleriyle karşılığı aranmakta.

Türkiye çapında, görsel ve yazılı basında, reklam ajanslarında, yapım şirketlerinde, fotoğraf şirketlerinde, dijital reklam ajanslarında, post prodüksiyon şirketlerinde, reklamveren kuruluşlarda çalışan ve başta iletişim ve güzel sanatlar olmak üzere üniversitelerin çeşitli fakülte ve bölümlerinde görev yapan akademisyenlerden oluşan iki bin beş yüzün üzerindeki kişiye renk zarfları gönderildi.

Her bir zarfta kişiye özel bir mektubun ardından rastlantısal olarak bölümlenmiş 12 rengin, gönderim yapılan kişiler tarafından bilinen renk isimleriyle eşleştirilmesi ya da o renge isim verilmesi isteniyor.

Böylelikle projede yer alan her bir renk yüze yakın kişi tarafından isimlendirilmiş oluyor. Yapılan geri dönüşlere bakılarak bir renk değerine çoğunluğun verdiği isim, o rengin bu çalışmadaki adı olarak kabul edilecek.

Projenin daha çok kişiye ulaşması için oluşturulan yeni listelerdeki isimlere ve renklerimiz.com adresinden talep bildiren katılımcılara gönderimler devam etmekte. Geri dönüşleri gerçekleşen renklerin gruplandırılmasına başlandı.

Renklerimiz-Türkiye’nin Renk Arşivi projesinde yapılan geri dönüşler, Pınarbaş Matbaa ve Hubber Boya sponsorluğunda bir renk kartelası olarak basılıp başta reklam sektörü ve reklamcılık ve güzel sanatlar eğitimi verilen okullar olmak üzere tüm Türkiye’nin hizmetine sunulacak.

Tazefikir tarafından gerçekleştirilen Renklerimiz projesine katılmak isteyenler renklerimiz.com adresine başvurabilirler.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.