Reklamlarda yeni moda oyuncu modeller

Son yıllarda dizilerin gördüğü büyük ilgiyi fark eden reklamcılar rotayımankenlerden dizi yıldızlarına çevirdi...

05.04.2010 - 00:00 | MediaCat

Son yıllarda dizilerin gördüğü büyük ilgiyi fark eden reklamcılar rotayı mankenlerden dizi
yıldızlarına çevirdi. Artık ekranları ve billboard’ları profesyonel mankenler değil, izlenme rekorları kıran dizilerin oyuncuları süslemeye başladı. Dizilerin kahramanları markalara olan ilgiyi artırırken, böylece oyunculara da yeni bir iş kapısı açılmış oldu.

Oyuncu modellerin öncülüğünü Özgü Namal yaptı. Üç yıl boyunca bir bankanın yüzü olan Namal, hem markayı hemde kendi şöhretini şahlandırdı. Durum böyle oluncada markalar yüzünü oyunculara döndü.

YURTDIŞINDA DA MODA

Gençlik dizisi “Kavak Yelleri”nin Aslı’sı Pelin Karahan bir şampuan firmasının, yasak aşk dizisi “Aşk-ıMemnu”nun Bihter’i bir deodorant markasının, komedi dizisi “Geniş Aile”nin Şuküfe’si Zuhal Topal bir tavukçuluk firmasının, şu sıralar “Türk Malı” adlı dizide kahkaha fırtınaları estiren Şafak Sezer ile “Avrupa Yakası”nda birlikte izlediğimiz Engin Günaydın ve Sarp Apak GSM operatörlerinin, mizah programı “Haneler”de canlandırdığı “Yaban” tiplemesiyle üne kavuşan Fırat Doğruloğlu ise bir akaryakıt şirketinin yüzü oldu.

Bugüne kadar sadece yabancı modellerle çalışan Türkiye’nin ünlü bir hazır giyimmarkası da bu akımdan etkilendi; Naz Elmas, Hazal Kaya ve Engin Altan Düzyatan’la çalışmaya başladı. Reklam sektörü dünyada damodellerden çok oyuncularla çalışmayı tercih ediyor. Scarlett Johansson ve Leonardo Di Caprio gibi yıldızlar, dünyaca ünlü markaların yüzleri olup, milyonlarca dolarlık anlaşmalara imza atıyorlar.

haberturk.com

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.