Reklam içinde reklam mı?

Roger Federer’in, Gillette markasının reklam filmi çekimlerinde yaptığı ilginç şov...

20.08.2010 - 00:00 | MediaCat

Dünyaca ünlü tenisçi Roger Federer’in, Gillette markasının reklam filmi çekimlerinde yaptığı ilginç şov, geçtiğimiz günlerde internet sitelerinde yayınlanmaya başladı. Başarılı raketin reklam filmi çekimlerinde kayda alınan ilginç gösterisi, “reklam içinde reklam mı” tartışmalarını da beraberinde getirdi.

Procter&Gamble’ın küresel tıraş bıçağı markası Gillette’nin reklam filmi için kamera karşına geçen Federer, molada çekim ekibinden birinin başının üstüne yerleştirdiği şişeyi hedef alıyor. İki kez üst üste raketi ile şişeyi deviren Federer’in bu mini şovu, ünlü tenisçinin performansının gerçek mi yoksa sahte mi olduğu tartışmalarına da davetiye çıkartıyor.

YouTube’daki görüntü internette Gillette ile ilgili büyük bir fısıltı başlattı
Çekim sırasında ortaya çıkan ‘doğaçlama’ bir hareket izlenimi veren bu mini şov, Youtube’a yüklendiği pazartesi gününden bu yana 1 milyon hit aldı. Videonun kısa sürede yayılması ve Gillette ile ilgili internette büyük bir fısıltı yaratması, ‘reklam içinde reklam mı?’ sorusunu da gündeme getirdi. Ayrıca, dünyaca ünlü Wiliam Tell efsanesi ile Federer’in mini şovu arasındaki benzerlik de dikkatlerden kaçmıyor. Roger Federer’in de efsanedeki Tell gibi İsviçreli olması, videonun kurmaca bir reklam olması ihtimalini güçlendiriyor.

Son olarak ekleyelim; daha önce Nike markası Ronaldinho, Gatrode ise Lebron James ile benzer çalışmalara imza atmış, kamera arkası çekimleri ile ünlü sporcuların doğaçlama performanslarını kayda almış ve internette yayınlamıştı.

medyaloji.net

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.