Radyolar Türkiye için tek ses olacak

Radyo Türkiye projesinde 20'yi aşkın radyo kanalı ortak yayın gerçekleştirecek.

22.05.2020 - 14:43 | MediaCat

Radyolar Türkiye için tek ses olacak

Ulusal Radyo Yayıncıları Derneği (URYAD), 25 Mayıs tarihinde ülkemizin 20’den fazla ulusal ve yerel radyo kanalının aynı anda ortak yayın gerçekleştireceği Radyo Türkiye projesini hayata geçiriyor.

Ulusal yayın yapan 21 radyonun yanı sıra Ankara ve İzmir’de yerel radyoların da katılacağı ve sekiz büyük radyo ajansının destek sunduğu Radyo Türkiye projesi 21 radyo programcısını ağırlayacak. Projeye katılan tüm radyoların sosyal medya hesaplarındaki logo ve kullanıcı isimleri de yayın sırasında aynı olacak. 25 Mayıs Pazartesi günü saat 12:00’de başlayacak projeden elde edilen reklam geliri coronavirus’le mücadele kapsamında Biz Bize Yeteriz Türkiyem kampanyasına bağışlanacak.

URYAD Yönetim Kurulu Başkanı Olcay Akay, Radyo Türkiye projesini, “Radyo kanallarımız, evde geçirmek zorunda kaldığımız Ramazan Bayramı’nda sosyal mesafeyi koruyarak evlerinize konuk olacak. Tüm radyolar el ele vererek ayrı frekanslardan tek ses olarak dinleyicilerine ulaşacak. Farklı radyolarda dinlemeye alışkın olduğumuz programcılarımız bu sefer aynı stüdyoda birlikte gerçekleştirecekleri yayınla karşımıza çıkacak. Radyo Türkiye bizleri hem geçmişe götürecek hem de bayram günümüzü şenlendirecek. Projenin reklam gelirlerini, ülkemizin pandemi dolayısıyla yaşadığı olumsuzluklara bir nebze de olsa fayda sağlaması amacıyla Biz Bize Yeteriz Türkiyem kampanyasına bağışlayacağız” dedi.

Kendine ait logo ve cingılı hazırlanan Radyo Türkiye projesinin çok büyük bir fikir olduğunu ve projenin çok kısa sürede hayata geçirildiğini söyleyen Akay, fikrin mimarı da olan Concept ve Reklamcılar Derneği Başkanı Volkan İkiler’e, Reklamverenler Derneği Üyesi Alkan Eraltan’a, İDA Yönetim Kurulu Başkanı Esra Şengülen Ünsür’e, Radyo Türkiye cingılına imzasını atan DigiHead’den Levent Gündüz’e ve Kantar Medya’ya büyük bir teşekkür borçlu olduklarını söyledi.

Alem FM, İstanbul FM, Joy FM, Joyturk, Kafa Radyo, Karadeniz FM, Kral FM, Kent Fm, Kral POP Radyo, Metro FM, Power Pop, Radyo Alaturka, Radyo 7, Radyo D, Radyo Spor, Radyo Viva, Radyo Trafik, Radyo Turkuvaz, Radyo Vizyon, Show Radyo, Süper FM, TRT FM, Virgin Radio gibi ulusal radyolar ve Ankara ve İzmir’den yerel radyoların Radyo Türkiye adıyla gerçekleştireceği yayına katkı sunacak radyo programcıları arasında Ali Erim, Altan Kiraz, Bay J, Ceyhun Yılmaz, Cezayir Doğan, Duygu Atakan, Doğancan Özadlı, Gezegen Mehmet, Hopdedik Ayhan, Kadir Çöpdemir, Mesut Süre, Modern Sabahlar, Nihat Sırdar, Ömer Erişmen, Polat Labar, Serdar Gökalp, Serkan Kızılbayır, Talha Bora Öge, Tolga Avcı, Tülay İkbal, Tüzün Venhar Sağıroğlu gibi radyocular yer alıyor.

Projeye destek veren radyo ajansları arasında ise Emek Ajans, Fedo Reklam, Indeks Medya, Media Life Ajans, Media Liven, Radio Company, Reksan Medya ve Sound Media bulunuyor.

KÜNYE

 • Reklamveren: Ulusal Radyo Yayıncıları Derneği (URYAD)
 • Reklam Ajansı: Concept
 • ECD: Kerem Özkut
 • Kreatif Direktör: Gökhan Özdemir, Umut Dizdar
 • Kreatif Grup Başkanı: Emre Günaydın
 • Kreatif Ekip: Berke Gülçiçek, Kübra Demirkaya, Gizem Serçe, Gizem Kuşçu, Kübra Çakır, Görkem Can Uygun, Furkan Yaman
 • Prodüksiyon Direktörü: Mert Turan
 • Motion Graphic Artist: Mümin Günal
 • Grafik Tasarım: Şule Kurtoğlu
 • Müşteri İlişkileri Direktörü: Barış Alemdar
 • Dijital İş Geliştirme & Müşteri Direktörü : Berna Aşkın
 • Strateji Direktörü: Onur Aydın
 • Müzik: The DigiHead Studios
 • Mecra: Radyo, Dijital

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.