Radyoajans.com yayında

Radyo dünyası ile ilgili yeni bir site yayına başladı.

05.08.2011 - 00:00 | MediaCat

Radyo dünyası ile ilgili yeni bir site yayına başladı.

www.radyoajans.com adresinden ulaşabilinecek sitede radyo ,radyo ajansları ve radyo reklamverenleri ile ilgili haberlerin yanı sıra, müzik ve radyo teknolojisi haberleri de yeralıyor.

Ender Uslu tarafından hayata geçirilen site ile ilgili Uslu şunları söyledi:

“Yakın zamana kadar çok köklü bir radyo kültürümüz yoktu. Kamu yayıncılığı yapmakla yükümlü olan ve tekel olan resmi yayıncılık anlayışı, hükümetin ağzından konuşmak görevine soyunmasıyla radyo maalesef o dönemlerde serpilip gelişemedi. Ama yine de her eve girdi. Uzunca bir süre de gazetelerle birlikte önemli bir haber medyası olarak yerini korudu. Hele okuma yazma bilmeyi gerektirmediği için de gazetelerden daha çok sayıda insana ulaşır oldu. Özel ve ticari radyoların 1992 yılında yayına başlamasıyla radyo, televizyondan sonra erişimi en yüksek mecra haline geldi.

Başka hiçbir mecrada bulunmayan “Meşgul etmeyen, eşlik eden özelliğine rağmen ülkemizde bu kitle iletişim aracı hak ettiği yeri bulamadı. Avrupa ülkelerinde radyo reklam pastasının % 8-10’una ABD de ise % 10-12 sine sahipken Türkiye’de Yüzde 2 bucuk – 3’lerde olması içler acısıdır. Bununla reklamverene radyoyu yeterince anlatamadığımız ortaya çıkıyor.

Öte yandan kapıya dayanmış olan yeni oluşumları da hiçbir zaman göz ardı etmemek gerekir. Geleneksel radyo tahtını IP yayıncılık denilen, içeriğini radyo programcılarının değil de dinleyicilerin belirleyeceği bir oluşuma bırakmak üzere. RadyoAjans.com’u hayata geçirmekteki amacımız, Radyo ile bu mecranın bileşenlerini bir araya getirebilmek ve bu sürece, elden geldiğince hizmet edebilmektir.”

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.