MediaCat

Publicis’in yeni CEO’su belli oldu

Maurice Lévy koltuğu Arthur Sadoun’a devredecek.

Publicis’in yeni CEO’su belli oldu

Dünyanın en büyük ajans holding şirketlerinden Publicis Groupe‘u şirketin şu anki CEO’su Maurice Lévy’den sonra kimin yöneteceği, uluslararası reklam camiasının uzunca bir süredir merak ettiği bir konu. Lévy’nin halefi sonunda belli oldu: Arthur Sadoun. Sadoun bu yıl haziran ayı itibarıyla Publicis Groupe’un yönetim kurulu başkanı ve CEO’su olarak görev yapacak.

Şu anda Publicis Groupe’un grup bünyesindeki bütün reklam ajanslarını bir araya getiren global iş birimi Publicis Communications’ın CEO’su olan Sadoun, bundan önce sırasıyla Publicis Fransa CEO’su ve Publicis Worldwide CEO’su olarak görev yapmıştı. 45 yaşındaki yönetici, Publicis’in geçtiğimiz yıl gerçekleştirdiği yeniden yapılanmanın ardından Lévy tarafından şu anki görevine atanmıştı. Sadoun’un önceki görevlerindeki başarısı hem kendi grubunda hem de dışarıda övgüyle karşılanmış, Advertising Age dergisi Sadoun’u geçtiğimiz yıl “yılın yöneticisi” seçmişti.

Sadoun Publicis’in 90 yıllık tarihindeki üçüncü CEO olacak. Grubun bundan önceki yöneticileri için bu görev neredeyse ömür boyu süren bir yolculuk oldu. Grubun ilk şirketi 1926 yılında Paris’te Marcel Bleustein-Blanchet tarafından kurulmuş, Bleustein-Blanchet görevini 1987 yılında Lévy’ye devretmişti. Lévy o zaman 16 yıldır Publicis’te çalışıyordu.

Gruptan yapılan açıklamaya göre 74 yaşındaki Maurice Lévy koltuğunu devrettikten sonra Publicis’ten ayrılmayacak, grubun denetim kurulunda görev alarak hem Sadoun’a bu geçiş sürecinde yardımcı olacak hem de grubun geleceğine yön vermeye devam edecek.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.