Programlanabilir tişört tshirtOS gün ışığına çıktı

Giyim şirketi CuteCircuit ile viski markası Ballantine’s‘ın bir araya gelerek geliştirdikleri giyilebilir, programlanabilir ve yıkanabilir tişört gün ışığına çıktı.

07.08.2012 - 00:00 | MediaCat

Giyim şirketi CuteCircuit ile viski markası Ballantine’s ve dijital reklam ajansı Work Club‘ın bir araya gelerek geliştirdikleri giyilebilir, programlanabilir ve yıkanabilir tişört gün ışığına çıktı.

Tişörtün sahip olduğu dahili ekran Twitter güncellemelerini, Facebook duvar yazılarını veya Instagram fotoğrafları gibi çevrim içi içerikleri gösteriyor, fotoğraf çekip bunları fotoğraf kütüphanesine ekleyebiliyor. 

TshirtOS’un içinde bir iOS uygulamasına kablosuz olarak bağlanan bir mikro işlemci bulunuyor. Bu işlemci,  tişörtün içerikleri göstermesine veya tişörtten alınan içeriğin başka ortamlara aktarmasına olanak sağlıyor.

 

TshirtOS bununla birlikte sahip olduğu kulaklık girişi ile müzik dinlemenize imkan tanıyor. Omnivision tarafından üretilen 2.5 x 2.9 x 2.5 mm boyutlardaki  kamera ile 32 x 32 çözünürlüğünde görüntü kaydı yapabiliyor ve bu görüntüleri üzerindeki 1024 ultra ince RGB LED aydınlatmalı ekrana yansıtabiliyor.

Ultra ince PCB levhası üzerinde ise Bluetooth, USB, ivmeölçer ve bir çift kulaklık girişi bulunuyor.

Atmel’in 8 bit’lik veya 32 bit ARM Cortex işlemcilerinden birini kullanacak olan tişört uygulaması, henüz konsept aşamasında.

 

(Kaynak: LOG)

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.