Apple’ın Google’a son kazığı

Apple, yeni iOS ile birlikte Google'a çok kötü bir sürpriz yapmaya hazırlanıyor.

07.08.2012 - 00:00 | MediaCat

Apple birkaç ay önce kendi uygulamasını geliştireceğini belirterek iOS 6’dan Google Maps’i çıkardığını açıklamıştı. Şimdi ise bir başka Google uygulamasının iOS 6’dan çıkarılacağı haberi geldi.

Bloomberg’in haberine göre bir Apple sözcüsü YouTube uygulamasının iOS 6’da ön yüklü olarak gelmeyeceğini açıkladı.  Sözcü "YouTube uygulamasını iOS’te kullanmamız için sahip olduğumuz lisans bitti" dedi.  Apple ve Google’ın lisansı neden yenilemedikleri bilinmiyor.

Ne var ki bu, YouTube iOS uygulamasının tamamen yok olduğu anlamına gelmiyor.  Apple sözcüsü "Google App Store’da yerini alacak yeni bir YouTube uygulaması üzerinde çalışıyor" açıklamasında bulundu.  Ayrıca YouTube videolarına iOS içindeki Safari üzerinden de ulaşmak mümkün.

Konu hakkında ilk söylentiler, iOS 6’nın geliştiricilere gönderilen en son beta sürümünde YouTube uygulamasının görülmemesi üzerine başlamıştı.  Uygulama 2007 yılından beri işletim sisteminin standart bir parçası olarak kullanıcılara sunuluyordu.

(Kaynak: Chip Online)

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.