PR’da yeni trend: Twitter’da staj dönemi

Uluslararası şirketler, stajyer kadrolarına artık amatör olarak sosyal PR yapan gençleri de dahil etmeye başladı. Son olarak...

15.07.2009 - 15:46 | MediaCat

Uluslararası şirketler, stajyer kadrolarına artık amatör olarak sosyal PR yapan gençleri de dahil etmeye başladı. Son olarak Pizza Hut, 22 yaşındaki Alexa Robins’I “resmi Twitter sorumlusu” olarak işe aldı. Stajyer Robinson, başta Twitter olmak üzere micro-blogging sitelerinde Pizza Hut’ın tanıtımını yapıyor. Genç stajyer başarılı da oldu. Twitter’da Pizza Hut’un takipçileri birkaç hafta içinde 3 binden 13 bine çıktı.

Diğer yandan Habitat aynı trende uyarak genç Twitter stajyerlerini işe aldı. Ancak Habitat’ın deneyimsiz bir stajyer Habitat’ın resmi tanınım mesajlarına, İran’daki seçim protestolarıyla ilgili mesajlarını de ekleyince, şirket bir PR kâbusu yaşadı. Buna benzer krizleri engellemek için McDonald’s ve Starbucks gibi şirketler sosyal PR operasyonlarını profesyonellere devrediyor.

Kaynak: www.habercrombie.com

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.