Praktiker Türkiye’den çıkıyor

Alman yapı marketleri zinciri Praktiker AG Türkiye'deki dokuz mağazasını kapatarak ülkeden çıkacağını açıkladı.

13.02.2013 - 12:31 | MediaCat

Praktiker Türkiye'den çıkıyor

Alman yapı marketleri zinciri Praktiker AG Türkiye’deki dokuz mağazasını kapatarak ülkeden çıkacağını açıkladı.

Praktiker’den yapılan açıklamada, Türkiye biriminin dün İstanbul’da mahkemeye başvurarak iflas durumunun yönetilmesini istediği bildirildi. Praktiker CEO’su Armin Burger yaptığı yazılı açıklamada şöyle dedi: “Türkiye’deki gibi sürekli zarar eden bir işletmenin yükünü taşıyamayız. Türkiye’deki birimimizi satmak için yoğun çaba gösterdik ancak bizim için ekonomik olarak kabul edilebilir nitelikte bir anlaşmaya varamadık.”

Burger, Praktiker mağazalarının faal olduğu tüm ülkelerde şirketin yapılanmasını ve süreçlerini düzelterek ve daha fazla gider kısıntısı yaparak kârlılığın artmasını beklediklerini belirtti.

Türkiye’de 10 satış mağazası bulanan şirketin açıklamasına göre yerel birimlere ödemeler durduruldu. Türkiye’de faaliyetlerini 1998 yılından bu yana sürdüren şirket, yaklaşık 300’den fazla yerel tedarikçi ile çalışıyordu.

Praktiker’in mağazaları ise İstanbul’da Kartal, Ümraniye, Bayrampaşa, Mahmutbey, Ankara’da Bilkent, Etlik ve Gaziantep, Konya, Adana ile İzmir Mavişehir olmak üzere altı ilde toplam 10 noktada yer alıyordu.

 

(kaynak: milliyet, hürriyet, dünya)

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.