Porsche global medya konkuru açıyor

Alman lüks otomobil markası Porsche, 50 milyon sterlin olduğu tahmin edilen uluslararası medya planlama ve satın alma çalışmalarını yönlendirecek...

05.02.2010 - 00:00 | MediaCat

Alman lüks otomobil markası Porsche, 50 milyon sterlin olduğu tahmin edilen uluslararası medya planlama ve satın alma çalışmalarını yönlendirecek ajansı belirlemek için konkur açıyor.

Alman lüks otomobil markası Porsche, 50 milyon sterlin olduğu tahmin edilen uluslararası medya planlama ve satın alma çalışmalarını yönlendirecek ajansı belirlemek için konkur açıyor.Şimdiye kadar, medya ajansları ile lokal bazda çalışan şirket; ABD, Birleşik Krallık, İtalya ve Çin’deki ana pazarlarında medya işlerini yürütecek, tek bir ajans tayin etmek istediğini belirtti.
 
Porsche’un ABD’deki 25 milyon dolarlık işlerini 2007 yılından beri Cramer–Krasselt ajansı yönlendirirken, Birleşik Krallık’taki 4 milyon sterlinlik çalışmaları ise Media Vest Group’un sorumluluğu altında.

Konkur sürecinin, Almanya dışında yürütüleceği ve bu ayın sonunda ajanslar ile ön görüşmelere başlanacağını belirtildi. Ön görüşmenin ardından finale kalan ajanslardan, planlama ve satın alma alanındaki stratejik önerilerini sunmaları talep edilecek.
 
Ana pazarlardaki işleri tek bir çatı altında toplama kararının, geçen yıl Porsche ve Volkswagen’nin birleşme kararı almasından sonra verilmesi dikkat çekti.

 

Kaynak: medyaloji.net

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.