Popeyes’ın ‘duygusal’ kampanyasına PETA’dan yanıt

PETA, Duygusal Destek Tavuğu kampanyasına tepkisiz kalmadı.

24.12.2018 - 13:38 | Sencer Uçar

Popeyes'ın 'duygusal' kampanyasına PETA'dan yanıt

ABD’de uçak yolculuklarında yolculara duygusal destek hayvanlarının eşlik etmesi uygulamasının yakın dönemde sınırlamalarla karşılaşması üzerine Popeyes, Noel uçuşlarında hayvanlardan manevi destek bekleyenlere Duygusal Destek Tavuğu‘nu sunmuştu.

Marka, yanında bir parça ekmeğiyle birlikte karton kutulara giren kızarmış tavuklar aracılığıyla stresli Noel yolculuklarına biraz neşe katılması amaçlamıştı ama söz konusu kampanya, tahmin edileceği üzere, PETA‘nın hoşuna gitmedi.

Hayvan hakları organizasyonu konuyu Twitter’a taşıdı, Popeyes’ı ölü tavuk dolu kutular satmakla suçladı ve kullandığı görselle birlikte de Popeyes’ın duygusal kutusuna farklı bir yorum getirdi. “Bu tavuğun duygusal desteğe ihtiyacı var” yazılı alternatif kutuda, “Aşırı stresli hayatı boyunca huzuru da yemeği de olmadı. Tıpkı tüm Popeyes tavukları gibi, o da kötü muamele gördü ve durmaksızın kısıtlandı. Ne gezinebildi ne de uçabildi. Popeyes, her yıl milyonlarca tavuğun katlinden sorumludur.” satırlarına yer verildi.

Kaynak: Design Taxi

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.