Polinas’a bir ödül de TSE’den

Ülker'i de bünyesinde barındıran Yıldız Holding Ambalaj Grubu Şirketleri'nden Polinas ödüle doymadı...

30.12.2008 - 10:06 | MediaCat

Ülker’i de bünyesinde barındıran Yıldız Holding Ambalaj Grubu Şirketleri’nden Polinas ödüle doymadı. Geçtiğimiz hafta düzenlenen Ege Bölgesi Sanayi Odası’nın ödül töreninde 7 ayrı ödül alan Polinas, Türk Standartları Enstitüsü tarafından da “Nemli ve yağlı gıdalar için yüksek bariyer özellik sağlayan filmi” ile Altın Ambalaj ödülüne layık görüldü.

TSE tarafından bu yıl 21.’si düzenlenen Altın Ambalaj Yarışması ödül töreni Sanayi ve Ticaret Bakanı Zafer Çağlayan’ın katılımıyla gerçekleştirildi. Dereceye giren firmaların ödüllendirildiği törende, Polinas adına ödülü Polinas Satış Destek Müdürü Duran Yücel, TSE Başkanı Tahir Büyükhelvacıgil’den aldı.

Bu yıl, 62 ürünün yer aldığı yarışmada, 21 firmanın 31 ürünü dereceye girdi. Polinas, gıda sektörüne yönelik geliştirdiği “Nemli ve yağlı gıdalar için yüksek bariyer özellikli ambalaj filmi” ile ödül almaya hak kazandı. Türkiye’nin esnek ambalaj ve etiket sektörüne hizmet veren en büyük ambalaj üreticilerinden olan Polinas, yürüttüğü Ar-Ge çalışmaları neticesinde, ambalajın en önemli özelliği olan gıdayı koruma fonksiyonunu düşünürken bunun yanı sıra ürünü sattıracak estetik özellikleri, son kullanıcının ürünü tüketip attıktan sonraki süreçteki aşamalarda problemsiz olarak çalışması ve aynı zamanda ekonomik olması koşullarını da göz önüne alarak “Nemli ve yağlı gıdalar için yüksek bariyer özellikli film” ürününü geliştirdi.

Polinas Satış Destek Müdürü Duran Yücel aldığı ödülün ardından yaptığı açıklamada, “Dünya nüfusunun artması, yakın gelecekte baş göstermesi beklenen kıtlık tehlikesi, tüketicinin bilinçlenerek daha doğal ve katkısız gıdalara eğilimi, ürünü en saf hali ile israf etmeden en uzun süre koruyabilecek ambalaj arayışlarını doğuruyor. Biz Polinas olarak söz konusu etkenlerin bilincindeyiz ve yeniliğe, teknolojiye ve Ar-Ge çalışmalarımıza büyük önem veriyoruz. Aldığımız bu ödül ile doğru bir yolda yürüdüğümüzü bir kez daha gördük.” dedi. Polinas, geçtiğimiz hafta da Ege Bölgesi Sanayi Odası tarafından düzenlenen ödül töreninde kendi meslek grubunda en fazla istihdamı, en yüksek ihracatı, en yüksek yatırımı gerçekleştiren ve en fazla vergi ödeyen firmalar kategorisinde 6 başarı ödülü, 25 yıldan fazla EBSO üyesi olduğu için de Ar-ge çalışmalarının karşılığı olarak bir plaket aldı.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.