MediaCat

Pizza Hut Avustralya’dan iğrendiren lezzet

Zincir, ülkedeki yeni ürününü damak milliyetçiliği ile pazarlıyor.

Pizza Hut Avustralya’dan iğrendiren lezzet

Müşteri tabanını ürünün dışladığı hedef kitleler üzerinden konsolide eden reklamcılık yaklaşımı yeni değil. Son zamanlarda ise yabancı yiyecek içecek markalarının da yerel lezzetleri bunlara mesafeli yabancı damak zevkleri üzerinden tanıtabildiğini gördük, bir viski markası bunu yapıyordu. Şimdi bu kervana son katılan Pizza Hut oldu.

Ünlü zincirin Avustralya organizasyonu, kenarı Vegemite dolgulu yeni pizzası için hazırladığı reklamda Avustralya dışında pek bilinmeyen, bilenlerin de nadiren sevdiği, çeşitli baharatlarla harmanlanmış maya özütünden oluşan bu kahvaltılık malzemenin ayrıştırıcı özgülüğünü kullanıyor.

Avustralyalı Host Sydney ajansı tarafından hazırlanan filmde bir hostelde kalan, başka ülkelerden gelmiş genç turistlere söz konusu pizza tattırılıyor; turistler yedikleri şeyden istisnasız tiksiniyorlar. Reklam bu ürünün Avustralyalılar için yapıldığı mesajıyla sona eriyor. Film iletişimi yapılan ürünü deneyen insanların ürüne hayran kaldıkları testimonial formatını akıllıca tersine çeviriyor.

Kaynak: AdWeek

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.