MediaCat

Cannes Lions yılın medya adamını seçti: SY Lau

Tencent’in Kıdemli Başkan Yardımcısı Lau, 2015’in medya adamı seçildi.

Cannes Lions yılın medya adamını seçti: SY Lau

Cannes Lions Uluslararası Yaratıcılık Festivali bugün Çin‘in başkenti Pekin’de düzenlenen bir basın toplantısıyla ülkenin dijital medya yatırımlarıyla dikkat çeken holdingi Tencent‘in Kıdemli Başkan Yardımcısı SY Lau‘nun yılın medya adamı seçildiğini duyurdu.

Holding’in Online Medya Grubu’nu yöneten Lau, grubun basit bir internet portalından büyük bir medya örgüsüne dönüşmesini yöneten ve şirketin Çin’in en büyük dijital medya kuruluşu haline gelmesinden sorumlu olan kişi olarak öne çıkıyor.

Cannes Lions yılın medya adamını seçti: SY Lau

1998 yılında kurulan Tencent’in pazar değeri 2014 verilerine göre 150 milyar ABD dolarına ulaşmış bulunuyor. Şirketin portföyünde mesajlaşma uygulamaları, sosyal ağlar, online video ve müzik servisleri, dijital oyun servisleri, online ödeme sistemlerinin yanı sıra ülkemizdeki BiTaksi’ye benzer bir uygulama ve bir de bulut depolama servisi bulunuyor. Tencent’e Asya dışında bilinirlik sağlayan en önemli ürün ise mesajlaşma uygulaması WeChat.

Lions Festival Yönetim Kurulu Başkanı Terry Savage, seçime ilişkin şu ifadeleri kullanıyor; “Tencent’i Asya’nın en büyük entegre internet hizmetleri şirketi haline getirmek olağanüstü zorlu bir görev; SY’ın bu başarılı yolculuğa katkısı ise ilham verici bir başarı öyküsü. ‘Yılın Medya Adamı’ ödülü kreatif iletişim endüstrisinin geleceğini şekillendiren ve günümüzün medya dünyasında etkili bir figür olarak öne çıkan kişileri takdir etmek için var. Bu değerlerin ideal bir simgesi olan SY’ı bu ödülle onurlandırabiliyor olmak bizim için büyük mutluluk.”

Lions Festival Yönetim Kurulu Başkanı Terry Savage

Lau ise, “Tencent Online Medya Grubu adına bu prestijli ödüle layık görülmüş olmaktan ötürü büyük onur duydum. Tencent, inovasyon yaratma ve kullanıcı deneyimini sürekli yeni mükemmellik düzeylerine taşımayı başaran içerik üretme konusundaki yeteneği ile her zaman gurur duymuştur. Bu onurlandırma, kendilerine dünyanın her yerindeki insanların dinamik yaşam tarzlarından kaynaklanan ihtiyaçlarına cevap vermeyi hedef koşmuş ekiplerimizin ortaya koyduğu muazzam çabanın takdir edildiğinin kanıtıdır” diyor.

Lions Festival’in duyurusunda Lau’nun ödülünün 24 Haziran’da Cannes’da düzenlenecek törenle kendisine takdim edileceği ifade ediliyor.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.