P&G – Migros işbirliği 5. yılında

Procter & Gamble (P&G) ve Migros'un...

29.04.2008 - 09:44 | MediaCat

Procter & Gamble (P&G) ve Migros’un, Özel Olimpiyatlar Türkiye Organizasyonu’nun işbirliğiyle zihinsel engelli sporcuların yetişmesini sağlamak için sürdürdükleri kampanya beşinci yaşına girdi. Kampanyanın tanıtımına, Dilek Sabancı’nın yanı sıra, şarkıcı Deniz Seki, basketbolcu İbrahim Kutluay, tiyatro sanatçısı Volkan Severcan ve engelli sporcular katıldı. P&G, Migros, Özel Olimpiyatlar Organizasyonu’nun işbirliğiyle, zihinsel engelli sporcuların yetişmesini sağlamak amacıyla süren kampanya beşinci yılında.

Kampanya beşinci yılında toplam 2 bin 500 zihinsel engelliyi sporla buluşturmayı hedefliyor. Kampanyanın içeriği ve hedefleri bir basın toplantısıyla duyuruldu. Toplantıda özel sporcular ve ailelerin yanı sıra Özel Olimpiyatlar Türkiye Onursal Başkanı Dilek Sabancı ve Türkiye Özel Sporcular Derneği (TÖSSED) Başkanı Necmettin Aydın hazır bulundu.

Sanatçılardan destek

Zihinsel engelli sporculara moral destek vermek üzere şarkıcı Deniz Seki, basketbolcu İbrahim Kutluay ve tiyatro sanatçısı Volkan Severcan’ın da katıldığı basın toplantısında kampanyaya katılım çağrısı yapıldı. Kampanyanın beşinci yılı için hazırlanan ve toplantıda gösterilen filmde de tiyatro sanatçıları Berna Laçin ve Cem Davran, haber spikeri Julide Ateş, oyuncu Özgür Özberk, perküsyon sanatçısı Okay Temiz ve balet Tan Sağtürk özel sporcuları desteklemeleri için sevenlerine seslendi.

Sabancı: Kaynaşma aracı

Özel sporcular ve aileleri kampanyayla hayatlarında gerçekleşen olumlu gelişmeleri katılımcılar ve basın mensuplarıyla paylaştı. Özel Olimpiyatlar Türkiye Onursal Başkanı Dilek Sabancı da konuşmasında kampanyanın zihinsel engelli bireyler ve aileleri için önemini vurguladı, sporun rehabilitasyon ve kaynaşma aracı olduğuna dikkat çekti.

Sabancı, “Onları hayata bağlamak, özgüvene kavuşmalarını sağlamak için hepimiz bir şeyler yapabiliriz. Migros ve P&G, beş yıl önce bu kampanyayla önemli bir adım attılar. Sporcularımız ve ailelerinin anlattıkları da kampanyanın amacına ulaştığını gösteriyor. Özel Olimpiyatlar Türkiye olarak sivil toplum ve kamu kuruluşlarının, gönüllülerin ve özel sektörün desteğine her zaman ihtiyacımız var. Türkiye’nin tüm duyarlı insanlarına teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Örnek kampanya

Migros Kurumsal İletişim Müdürü Ahu Başkut Alyanak, “Kampanya dahilinde dört yılda 2000 zihinsel engelli sporcumuzun yetişmesinde desteklerini bizden esirgemeyen 2 milyonun üzerinde duyarlı müşterimize teşekkür ediyor, bu desteklerin katlanarak artmasını temenni ediyoruz” dedi.

P&G Dış İlişkiler Direktörü Hayrünnisa Aligil de, “Şimdi hedefimiz, 500 özel sporcunun daha yetişmesine destek olarak bu sayıyı 2 bin 500’e çıkarmak. Bu konuda tüketicilerimizin sağduyularına güveniyoruz. Türk insanı gerçekten bu tür sosyal, toplumsal konular karşısında çok duyarlı. Türk insanının bu özelliği bizim kampanyamızın sürdürülebilirliğini sağladı. Heyecanımız yüksek” dedi.

Nasıl destek olunur?

10 Nisan-4 Haziran arasında devam edecek olan kampanya süresince, Migros’larda satılan P&G ürünlerinden; Ace, Alo, Ariel, Blendax, Braun, Discreet, Duracell, Gillette, Head & Shoulders, İpana, Koleston, Mr. Proper, New Wave, Oral-B, Orkid, Pantene, Prima, Pringles, Rejoice ve Wella markalarını tercih eden duyarlı tüketiciler zihinsel engellilerin sporla buluşmasına katkıda bulunmuş olacak.

Kampanya, zihinsel engelli çocuk ve gençleri spor alanında yetiştirmenin yanı sıra onlara yurtdışında düzenlenen Uluslararası Özel Olimpiyatlar’da Türkiye’yi temsil etme şansı da tanıyor. Önceki oyunlarda Türk sporcular, sekiz altın, dokuz gümüş madalya almıştı.

Bu yıl da 16 ‘özel sporcu’, 2-8 Mayıs’ta Avusturya, İsviçre, Almanya ve Liechtenstein’da yapılacak Özel Olimpiyatlar Avrupa Futbol Şampiyonası’nda Türkiye’yi temsil edecek.

Kaynak: Radikal

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.