P&G, Gillette’i satın alıyor

Hızlı tüketim ürünleri devi Procter & Gamble, Gillette'in hisselerinin tamamını satın almak için anlaşma imzaladı.

28.01.2005 - 00:00 | MediaCat

Hızlı tüketim ürünleri devi Procter & Gamble, Gillette’in hisselerinin tamamını satın almak için anlaşma imzaladı. P&G, 57 milyar dolar değerindeki anlaşmayla tarihindeki en büyük satın alma işlemini gerçekleştirmiş olacak.

27 Ocak 2005 tarihinde her iki şirketin yönetim kurulu üyeleri tarafından oybirliği ile kabul edilen anlaşmaya göre P&G, Gillette’in üretim, teknik ve diğer fonksiyonlar da dahil olmak üzere tüm işlerini satın alacak.

P&G Başkanı A.G. Lafley, yaptığı açıklamada Gillette ve P&G’nin uyumlu kültürel yapılarının mükemmel bir birleşmeye imkan tanıdığını söyledi. Lafley, Gillette Yönetim Kurulu Başkanı James M. Kilts’in P&G’nin yönetim kuruluna dahil olup P&G yönetim kurulu başkan yardımcısı olarak görevini sürdüreceğini ifade etti.

P&G Türkiye Genel Müdürü Saffet Karpat ise, güçlü markaları ve sağlıklı büyüme ivmeleriyle hızlı tüketim ürünleri alanında dünyanın en iyi şirketlerinden ikisi olan P&G ve Gillette’in birleşmesinin doğru yönde atılmış bir adım olduğunu söyledi.

1901 yılında Boston, Massachusetts’de kurulan The Gillette Company tıraş kategorisinde Gillette, Mach 3 ve Venus, pil kategorisinde Duracell ve Coppertop, elektronik alanında Braun ve ağız bakımı alanında Oral-B gibi birçok lider markayı bünyesinde bulunduruyor.

Dünya çapında yaklaşık 30.000 kişiye istihdam sağlayan ve 14 ülkede 31 fabrikası bulunan Gillette Türkiye’deki çalışmalarına 1989 yılında başladı.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.