MediaCat

Pfizer’dan global medya konkuru

Ecza devi Pfizer’ın, global medya çalışmalarını yönlendirecek ajansı belirlemek için konkur açtığı duyuruldu…

Pfizer’dan global medya konkuru

Ecza devi Pfizer’ın, global medya çalışmalarını yönlendirecek ajansı belirlemek için konkur açtığı duyuruldu. Nielsen’e göre şirket, 2009 yılında reklama toplam 133 milyar dolar kaynak ayırırken, 2010’nun ilk altı ayında ise 600 milyon dolar harcadı. Şirketin, halen çalıştığı ve Aegis Group’a bağlı Carat’ın, konkura davet edilip edilmeyeceği ise henüz belli değil. Ne ajanstan ne de kurum tarafından, konkur sürecine ilişkin olarak, sorulara yanıt verilmedi.

İlaç sektörünün en büyük konkurlarından
Konkur, geçtiğimiz haftalardaki GlaxoSmithKline konkurunun ardından ilaç sektörünün en büyük ikinci konkuru olarak değerlendiriliyor.

Uzun bir süredir Pfizer’ın medya çalışmalarını yönlendiren Carat, bu yılın başında şirketin satın aldığı, Wyeth markası ile de ilgilenmeye başlamıştı.

Carat, Pfizer’ı kaybetmesi halinde büyük bir darbe almış olacak. Çünkü olası bir kayıp toplamda 350 milyon dolarlık medya harcamasına sahip olan RadioShack, Alberto Culver ve Revlon markalarını da kapsayacak.

Carat, yıl içinde Smucker’ın (125 milyar dolar), Bieserdof’un (100 milyon dolar ) ve Red Bull’un (50 milyon dolar) konkurlarını kazanarak, portföyünü genişletmişti.

medyaloji.net

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.