Peugeot Tasarım Yarışması’nda iki Türk finalist

Bu sene 4.'sü düzenlenen ve 113 ülkeden 4 binin üzerinde projenin yer aldığı Peugeot Tasarım Yarışması'nda, finale kalan 30 yarışmacı arasında iki Türk isim bulunuyor.

25.12.2006 - 14:40 | MediaCat

Bu sene 4.’sü düzenlenen ve 113 ülkeden 4 binin üzerinde projenin yer aldığı Peugeot Tasarım Yarışması’nda, finale kalan 30 yarışmacı arasında iki Türk isim bulunuyor.

“Otantik ve özgün bir keyif kaynağı olarak otomobili tekrar keşfetme” konulu yarışma, tüm internet kullanıcılarının katılımına açık olarak düzenlendi. 24 yaşındaki Kazım Doku, Üsküminki ve 25 yaşındaki Ertuğ Yenidemir, 910 adlı tasarımları ile finale kaldılar.

Türkiye bu yıl, finale kalan 2 genç tasarımcının yanı sıra katılımcı sayısıyla da dikkat çekti. Yarışmaya Çin 525, Fransa 477 tasarımla katılırken, Türkiye 212 tasarımla en fazla çalışma gönderen 3. ülke oldu. İlk 10 tasarım, 23 Ocak 2007 tarihine kadar verilen oylarla seçilecek.

Geçtiğimiz yıl düzenlenen yarışmada ilk 10’a giren Emre Hüsmen, Peugeot Türkiye’nin bursuyla Toronto Humber College of Applied Arts and Technology’de Endüstriyel Tasarım bölümünde okumaya hak kazanmıştı.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.