Garanti Sigorta için yabancı yatırımcı yarışı

Satış süreci devam eden Garanti Sigorta'yı almak için, dünyanın dev sigorta şirketlerinden Amerikalı AIG, İngiliz Aviva, Hollandalı ING ve Fransız Groupama Doğuş Grubu'nun kapısını aşındırıyor. Yabancılara hisse satışının 2007'nin ilk yarısında olması bekleniyor.

25.12.2006 - 09:52 | MediaCat

Satış süreci devam eden Garanti Sigorta’yı almak için, dünyanın dev sigorta şirketlerinden Amerikalı AIG, İngiliz Aviva, Hollandalı ING ve Fransız Groupama Doğuş Grubu’nun kapısını aşındırıyor. Yabancılara hisse satışının 2007’nin ilk yarısında olması bekleniyor.

Yerli sigorta şirketlerinden de ilgili olduğu satışta, yabancı şirketlere hisse satışının ön plana çıktığı vurgulanıyor.

2006 yılında yabancılar tarafından büyük ilgi gören Türk sigorta sektöründe, Başak Sigorta ve Başak Emeklilik’i Groupama, İhlas Sigorta’yı HDI International, İsviçre Sigorta’yı Ergo, Şeker Sigorta’yı Liberty Mutual ve Emek Hayat’ı GEM Global Equities satın aldı.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.