MediaCat

Permatik nostalji yapıyor

Permatik, otuzuncu yılını kutlamak üzere yeni bir reklam kampanyası başlattı. Firma, kampanya dahilinde bir imaj ve bir promosyon filmi olmak

Permatik nostalji yapıyor

Permatik, 30. yılını kutlamak üzere yeni bir reklam kampanyası başlattı. Firma, kampanya dahilinde bir imaj ve bir promosyon filmi olmak üzere iki adet reklam filmi hazırlattı. Promosyon reklamı önümüzdeki hafta yayına girecek.

Geçtiğimiz hafta, ’30 yıldır tıraşın adı’ başlığıyla yayına giren imaj reklamının kreatif ajansı Alice BBDO, yapım şirketi Pozitif. Reklamda, ‘Erkek cesurdur, Permatik kullanır.’; ‘ Erkek centilmendir, Permatik kullanır.’; ‘Erkek arkadan konuşmaz, Permatik kullanır.’; ‘Erkek babadır, Permatik kullanır.’ ve ‘Erkek tıraş olur, Permatik kullanır.’ metinleri ile yayınlanıyor. Tematik filmin reklam fikri, yetmişli yıllara doğru yapılan ’30 yıllık geçmişe yolculuk’ kavramı üstüne kurulu. Kampanyada, Permatik’in üç nesildir ‘Babalar, Oğullar ve Torunlar’ tarafından kullanıldığı ve Türkiye’de tıraşın adı haline gelmiş olması vurgulanıyor. Yetmişli yıllarda tanık olduğumuz Permatik reklam filmlerindeki atmosferden de yararlanılarak esprili bir şekilde Permatik kullanan erkeklerin özelliklerinden bahsediliyor.

İzleyicide, karelerin eski reklamlardan alındığı izlenimi uyandırsa da reklam filminin kreatif direktörü Ozan Varışlı, filmin yapım aşamasıyla ilgili olarak, eski reklamları üst üste kullanmayıp tüm kareleri eski reklamlar gibi yeniden çektiklerini belirtti. Permatik’in eski reklamlarındaki koltuk, masa ve horozdan esinlenildiğini, yeni çekilen karelerdeki bir diğer farkın ise masanın üzerinde duran çay bardağı ve şekerlik olduğunu ifade etti. Yasalardan ötürü eski reklamlarda masanın üzerindeki rakı bardağı ve kavun tabağı yerine, çay bardağı ve şekerlik kullandıklarını söyleyen Varışlı, reklamı Permatik firmasının sektördeki otuzuncu yılını tüm Türkiye’yle paylaşarak kutlama isteği doğrultusunda hazırladıklarını dile getirdi.

Reklam, aşağıdaki adresten izlenebilir:
http://www.reklamlar.tv/rtv/sin/one/N/P_P/rv/BHGAD/

İlgili İçerikler

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.