Pepsi BBDO ile ilişkisine son verdi

PepsiCo ABD'deki 60 milyon dolarlık yaratıcı çalışmaları için ayırdığı hesabını 48 yıldır birlikte çalıştığı BBDO'dan...

18.11.2008 - 13:02 | MediaCat

PepsiCo, ABD’deki 60 milyon dolarlık yaratıcı çalışmaları için ayırdığı hesabını BBDO’dan TBWAChiatDay’e taşıyor. PepsiCo ile BBDO arasında olan ilişki tam 48 yıldır devam ediyordu.

BBDO ise hesabın Omnicom’a ait kardeş şirket TBWAChiatDay’e geçtiğini kaydetti.

BBDO 1960 yılından beri Pepsi ürünlerinin tanıtımını yapıyordu. Bu dönem boyunca yaratıcı ajans BBDO, Pepsi için simgesel bir sürü kampanya hazırladı ve reklam endüstrisine sundu.

BBDO’nun son hazırladığı kampanyalardan bir ise Coca-Cola ile rekabet etmek amacı ile hazırladığı gözleri bağlı iken Pepsi’nin tadını alan ve fark eden reklam kampanyasıydı ve 1963 yılında hazırladığı bir başka kampanya ise ‘Pepsi Generation’. 1980’li yıllarda hazırladığı slogan ise ‘Yeni neslin seçimi Pepsi’.

BBDO bu yıllar boyunca ürünü teşvik etmek amacıyla aralarında Cindy Crawford, Ray Charles, Britney Spears, Michael J. Fox, ve Michael Jackson gibi bir sürü ünlü yüzü Pepsi kampanyalarında kullandı.

Kaynak:brandrepuclic

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.