MediaCat

‘Peki Zeki Müren de bizi görecek mi?’

Dmexco 2016’nın programı belli oldu.

‘Peki Zeki Müren de bizi görecek mi?’

Son dönemde dijital medya ve pazarlama konusunda dünyadaki önemli etkinliklerden biri haline gelen dmexco, bu yıl 14-15 Eylül tarihlerinde yine Almanya’nın Köln kentinde düzenlenecek. Fuar ve konferans kısımlarından oluşan etkinliğin programı belli oldu.

Program bu yıl 90 bin metrekareden büyük bir alana sahip dört salondaki 15 sahneye yayılıyor. Dijital ekonominin birçok konu başlığının tartışılacağı oturumlarda 570 konuşmacı yer alacak; 50 bine yakın ziyaretçinin beklendiği belirtiliyor. Programın en dikkat çekici oturumlarından bazıları ise bu yıl etkinliğe yeni eklenen Experience Hall ve Motion Hall isimli sahnedekiler. Buralarda hem medya ve pazarlama alanındaki teknolojik yenilikler hem de farklı teknolojilerin iletişimdeki yeni kullanım alanları tanıtılacak.

Yeni teknolojiler, müşteri deneyimi ve dijital video

Experience Hall’daki oturumlar nesnelerin interneti, giyilebilir teknolojiler, yapay zekâ, sanal ve artırılmış gerçeklik gibi ileriye dönük teknolojilerin yarattığı müşteri deneyimi fırsatları hakkında olacak. Programa bakınca eğlenceli ayrıntılar göze çarpıyor. Mesela IBM’den Bob Lord ve Michael Rhodin sahneye IBM’in bilişsel sistemi Watson ile birlikte çıkacaklar. Samsung ve BMW’nun bağlantılı taşıtlarla ilgili bir sunumu gözüküyor. Mastercard ve Media-Saturn’ün perakende sektöründe robotların kullanımıyla ilgili sunumunda Paul isimli robotun katılımcıların sorularını yanıtlayacağı belirtiliyor. When Business Flies isimli oturumda ise normalde karada giden ama bir engelle karşılaştığında havalanabilen bir drone tanıtılacak.

Motion Hall’daki programın ana konusu ise dijital video alanındaki gelişmeler. Bloomberg Media, NBCUniversal, VICE, RTL Group, Facebook, Twitter, AoL, Maker Studios, ZDF gibi medya şirketleri başarılı içerik konseptleri, inovatif formatlar ve yeni video platformlarını tartışacak; içerik pazarlaması, markalı eğlence, doğal reklamlar ve diğer alt başlıkları ele alacaklar.

Programın tamamına buradan göz atabilirsiniz.

İlgili İçerikler

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.