Pazarlama liderleri daha iyimser

Duke Üniversitesi ve Amerika Pazarlama Derneği araştırmasına göre pazarlama liderleri ekonomi konusunda geçtiğimiz yıllara göre daha iyimser.

17.02.2011 - 00:00 | MediaCat

Duke Üniversitesi ve Amerika Pazarlama Derneği araştırmasına göre pazarlama liderleri ekonomi konusunda geçtiğimiz yıllara göre daha iyimser.

A.B.D’deki pazarlama liderleri gelirlerindeki artış, sektörde yeni pozisyonların açılması ve kar konusunda daha iyimser.

Ocak ayında yapılan araştırmaya katılan 3778 pazarlama liderinin yüzde 69’u sektörün geçtiğimiz yıllara göre daha hareketli olduğu dile getirdiler.

Duke Ünivesitesi İş Yönetimi Professörü Christine Moorman, bu iyimserliğin sebebini pazarlama liderlerinin müşterileri anlamaktaki bilgisine bağlıyor ve şu açıklamayı yapıyor: Pazarlama liderleri müşterilerin satın alma hacminin büyüyeceği, daha yüksek fiyatlar ödeyecekleri ve yeni müşterilerin pazara gireceği konusunda güvenli. Hatta müşteriler önümüzdeki dönemde fiyatlara daha az odaklanıp marka yönetimi ve yaratıcılığa daha fazla önem verecekler. Bu yeni yaklaşımlar pazarlama dünyası için oldukça umut verici.

Araştırma, reklam harcamalarının gelecek yıl artacağını, özellikle sosyal medya reklamlarına yöneleceğini öngörüyor. Geleneksel pazarlama harcamalarının yüzde 2 artması beklenirken sosyal medya harcamalarının üç kart artması bekleniyor.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.